Zestawienie najlepszych filmów na kwarantannę

Trzech tańczących mężczyzn. Jeden z nich trzyma pistolet

Katastroficzne wizje przyszłości fascynują reżyserów i pochłaniają widzów przed ekranami już od wielu lat. Krwiożerczy kosmici i zmutowane małpy, wirusy i zmiana klimatu, nawiedzone maszyny różnej maści, świat do upadku na kinowych ekranach doprowadziło już prawdopodobnie wszystko. Ze względu na konieczność spędzania czasu w zaciszu domowym, przedstawiamy listę najlepszych filmów na koniec świata. Znajdziecie tutaj subiektywną kompilację podnoszącego ciśnienie kina sci-fi, połączoną ze współczesnymi wyciskaczami łez w klimacie kina katastrofy.

1. Ostatnia miłość na Ziemi (2011)

Nieznany wirus atakuje ludzkość, odbierając to co najcenniejsze i wyzwalając najgłębiej skrywane emocje i instynkty. Przed tym wyzwaniem staje cała planeta, a w tym para zakochanych. Na ekranie duet Eva Green i Ewan McGregor. Prawdziwy wyciskacz łez w reżyserii Davida Mackenzie.

2. 28 dni później (2002)

Apokalipsa Zombie w reżyserii Dannego Boyla, odpowiedzialnego m. in. za takie klasyki jak Trainspotting czy Slumdog. Do tego jedynym ratunkiem dla ludzkości okazuje się Cillian Murphy. Czego chcieć więcej?

3. Pojutrze (2004)

Roland Emmerich – odpowiedzialny za takie hity jak Dzień Niepodległości, w reżyserii mrożącego krew w żyłach filmu o katastrofie klimatycznej.

4. 12 małp (1995)

Brad Pitt i Bruce Willis na jednym ekranie, w najsłynniejszej produkcji Terrego Gilliama. Dystopijne kino ukazujące świat przyszłości napiętnowany nieznanym wirusem. Do tego podróże w czasie i solidna dawka plot twistów.

5. To już jest koniec (2013)

Zachwycający debiut reżyserski Setha Rogena. Naszym zdaniem najśmieszniejsze kino apokaliptyczne jakie można sobie wyobrazić. Obsadę stanowią same gwiazdy i to nie tylko kina. James Franco, Emma Watson i Johna Hill, nie mogło zabraknąć też Rihanny i wielu innych sław.

6. Ciche miejsce (2018)

Rodzinna produkcja w reżyserii Johna Krasińskiego. Świat zasiedliły przerażające potwory, reagujące na nawet najmniejszy dźwięk. Rodzina walczy o przetrwanie, przystosowując się do życia w absolutnej ciszy. W tym roku produkcja doczekała się równie trzymającego w napięciu sequela.

7. Jestem Legendą (2007)

Klasyk kina postapo. Will Smith i jego wierny owczarek niemiecki stają przed obliczem zagłady ludzkości spowodowanej wirusem zmieniającym ludzi (rzecz jasna) w zombie. Film na którym nie sposób się nie wzruszyć, a przy tym obiecujemy, że będziecie krzyczeć do ekranu.

8. Zombieland (2009)

Emma Stone, Woody Harrelson i Jessie Eisenberg w komedii o apokalipsie zombie. Drużyna składająca się z całkowicie przeciwnych sobie charakterów, walczy o przetrwanie z nieumarłymi. W zeszłym roku, wreszcie doczekaliśmy się kontynuacji produkcji.

9. World War Z (2013)

Ponownie Brad Pitt na naszej liście. Powtarza się również klasyczny schemat: wirus i masy zombie. Ale mimo oklepanej formuły film zdecydowanie wart uwagi. Historia trzyma w napięciu do ostatniej minuty.

Rate this post