Zestawienie 10 najgorszych filmów świata

Kobieta stojąca naprzeciwko człowieka-aligatora

W dzisiejszym zestawieniu znajdziecie produkcje, które mało kto postanowiłby polecić. Wybraliśmy dziesięć filmów, które część z Was zapewne znienawidzi, a inni docenią je za ich oryginalność (przynajmniej taką mamy nadzieję). Będą prawdziwe klasyki i kilka pozycji, o których mogliście nie słyszeć.

1. Zabójcze ryjówki

Na początek horror z 1959 roku opowiadający historię grupy ludzi uwięzionych na wyspie, na której swoje badania przeprowadza szalony naukowiec. Jego projekt badawczy wymyka się spod kontroli, co skutkuje zmianą małych ryjówek w krwiożercze potwory.

2. Toksyczny mściciel

Dla fanów filmów o superbohaterach znalazłam prawdziwą perełkę. Pamiętacie, jak Peter Parker zmienił się w Spider-Mana po ukąszeniu go przez pająka? W podobny sposób zmutował Melvin, który wpadł do kadzi z toksycznymi odpadami i stał się Toksycznym mścicielem.

3. Plan 9 z kosmosu

Nadszedł czas, na kategorię, którą można określić jako Sci-Fi. To zestawienie, nie mogłoby istnieć, bez lądowań UFO. Kosmici lądują na cmentarzu w małym miasteczku. Okazuje się, że postanawiają wskrzesić zmarłych, by z ich pomocą pozbyć się żywych ludzi.

4. Ludzie aligatory

Mąż Joyce znika zaraz po ślubie, po długich poszukiwaniach kobieta poznaje lekarza, który zrekonstruował ciało Webstera po ciężkim wypadku. Od teraz mężczyzna składa się z części aligatora.

5. Zombiebobry

Od morderczych ryjówek gorsze mogą być tylko zombiebobry nad jeziorem. Obejrzyjcie zwiastun i zrozumiecie, o czym mówię.

6. Wściekłe pięści węża

Mój ulubiony polski film akcji jest według mnie niedocenionym przejawem geniuszu. Zabawna, trzymająca w napięciu, momentami absurdalna historia Wściekłego Węża, który postanawia zemścić się na Prezesie za zabójstwo jego brata bliźniaka.

7. The Room

Zastanawiałam się, w jaki sposób opisać film, w którym występuje kultowy cytat Oh, hi Mark. Z pomocą przyszły fora, na których ktoś określił go jako doskonały w swojej ułomności.

8. Zęby

https://www.youtube.com/watch?v=J-qd-k0Vg7s

Pewnego dnia Dawn odkrywa, że jej genitalia mają zęby. To chyba wystarczający powód, by trafić do tego zestawienia.

9. Rekinado

Z połączenia rekinów oraz tornada może wyjść tylko prawdziwa masakra. Dochodzi do niej w Los Angeles, w którym żarłoczne rekiny terroryzują zalane miasto.

10. Mordercza opona

Na koniec przedmiot, który zabija każdego, kto stanie mu na drodze w pogoni za kobietą. Horror, który po pokazie w Cannes zdobył miano kultowego filmu.

Tekst: Zuzanna Piontke

Rate this post