Zeskanuj negatywy smartfonem

Na pewno macie jeszcze w domu kolekcję kliszy z dawnych lat. Czy wiecie, że do ich oglądania i skanowania wystarczy nam zwykły smartfon? Wywołane odbitki zdjęć, które znajdziecie w rodzinnym albumie, to często tylko część fotografii, jakie zostały zrobione. Warto przejrzeć stare klisze, może czekają tam nieodkryte dotąd perełki? Tym bardziej teraz, gdy jest to takie proste!

Sztuczkę możemy wykonać na dowolnym urządzeniu mobilnym. Aby zapewnić dobry podgląd negatywu, trzeba na nim umieścić źródło światła. Tu możemy posłużyć się monitorem, lampką, telefonem z włączoną opcją latarki lub czymkolwiek, co daje równomierne oświetlenie na powierzchni jednej klatki filmu.

W aparacie naszego smartfona czy tabletu wybieramy opcję „odwróć kolory”/„negatyw”. Czasem trzeba również włączyć „skalę szarości”, bo aparat może mieć problemy z doborem balansu bieli. Telefon wyświetli obraz z odwróconymi kolorami, a wy możecie już oglądać negatyw. Takie zdjęcie możemy również otworzyć w aplikacji do obróbki zdjęć, w tym przypadku tak samo: wystarczy odwrócić kolory fotografii. Taką opcję ma niemal każda apka do obróbki zdjęć.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Sprawdźcie sami, jakie to proste!

negatyw-3-of-3 obi

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News