Zepnij siedzenie

Zapięcie do roweru, cienka żyłka, która nie uchroni naszego dziecka przed najbardziej nieudolnym złodziejem, czy też gruby łańcuch, jakiego nie jesteśmy w stanie unieść, zawsze stwarza problemy. Nadszedł czas je zakończyć! Grupa, której przewodzi Izraelski designer Oren Livne, stworzyła projekt Seatylock.

 

Seatylock_dezeen_784_14

 

 

Stylowo wyglądające siodełko rozwiąże też problem licznych kradzieży tej części pojazdu. Nie chcecie zabierać ze sobą siedziska do biura, knajpy, czy też klubu? Nic dziwnego. Nie ma to przecież większego sensu, skoro możecie je zostawić, owinięte wokół ramy.

Seatylock pasuje do standardowego roweru, chowa się w jego wnętrzu, podczas gdy do wyjęcia wystarczy najzwyklejsza dźwignia. Samo zapięcie ma długość metra, także spokojnie wystarczy aby przypiąć rower do bramy, słupa, drzewa, a nawet stołu. Jest to poza bezpieczną formą, znacznie praktyczniejsze rozwiązanie niż popularny U-lock.

Często wydaje nam się, że owinięte na rowerze zapięcie przemieszcza się w trakcie jazdy ze strony na stronę, zamiennie nas przeciążając i odbierając poczucie równowagi. Projektanci poradzili sobie i z tym problemem. Większość zapięcia dzięki umieszczeniu w ramie, znajduje się w centralnej części, stanowiącej punkt ciężkości.

Zapinając Seatylock możecie też bić rekordy prędkości, jego zdjęcie nie powinno zając powyżej 30 sekund.

Będą też dostępne dwa rodzaje siodełka: wąski, kolażowy, w 3 różnych wzorach, a także wersja bardziej komfortowa, wyścielona gąbką, oczywiście znacznie szersza.

 

Seatylock_dezeen_784_1

 

 

Jakby tego było mało, twórcy starają się wzbogacić projekt o nowe funkcje. Aktualnie jednak zbierają fundusze, także jeśli kipicie gotówką, tudzież zera na waszym koncie nie mieszczą się w poprzek ekranu komputerowego, wiecie w co inwestować.

 

Seatylock_dezeen_784_15

Seatylock_dezeen_784_12

Seatylock_dezeen_784_10

Seatylock_dezeen_784_4

Seatylock_dezeen_784_6

Seatylock_dezeen_784_2

Seatylock_dezeen_784_17

Seatylock_dezeen_784_18

Seatylock_dezeen_784_13

 

 

Zdjęcia | http://bit.ly/1vdTR1k

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News