Categories: miastoorientuj się

Zdjęcie uśmiechniętej muzułmanki pozującej na tle protestu przeciwko islamowi podbiło serca internatów

Shaymaa Ismaa’eel to 24-latka, która pracuje jako terapeutka behawioralna z dziećmi dotkniętymi autyzmem.

Spacerując ulicami jednego z miast Ameryki Północnej, kobieta spotkała grupę mężczyzn protestujących przeciwko islamowi z banerami zawierającymi takie hasła, jak: Islam to religia krwi i morderstwa czy Jezus to jedyny Syn Boży. Chociaż niewielu miałoby odwagę przeciwstawić się grupie krzyczących na całą ulicę mężczyzn, kobieta postanowiła wykorzystać tę sytuację.

Poprosiła swoją przyjaciółkę, by ta zrobiła jej kilka zdjęć na tle bigoteryjnego protestu. Zapytała policję, czy może to zrobić. Ta odpowiedziała, że w żadnym wypadku. To jeszcze bardziej zachęciło 24-latkę do tego odważnego aktu.

Gdy pozowałam do zdjęcia z uśmiechem od ucha do ucha, jeden ze strajkujących mężczyzn zaczął krzyczeć absurdalne rzeczy w moją stronę, w stylu: twoja twarz powinna być zakryta!

Dziewczyna dodała zdjęcie na swojego Twittera z podpisem: 21 kwietnia zaśmiałam się w twarz bigoterii i po prostu poszłam dalej, czując się tak dobrze, jak nigdy.

Zdjęcie dziewczyny szybko stało się wiralowe, a ona sama otrzymała wiele słów wsparcia od internautów z całego świata. Reakcje te zaskoczył samą Shaymaaę.

Jestem w szoku, że otrzymałam tyle pozytywnych reakcji, to niesamowite i cieszę się, że młodzi ludzie mnie rozumieją i są przeciwni nienawiści wobec religii.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

2 godziny ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

6 godzin ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

9 godzin ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

2 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

2 dni ago

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

6 dni ago