Zbiórki dla Ukrainy – jak pomóc naszym sąsiadom w obliczu wojny?

Flaga Ukrainy. Zbiórki na Ukrainę

Polacy jeszcze chyba nigdy nie byli tak zjednoczeni, jak w obliczu wojny za naszą wschodnią granicą. Wielu z nas pomaga w każdy możliwy sposób. Nie każdy może pozwolić sobie na udostępnienie mieszkania ukraińskiej rodzinie czy przetransportowanie uchodźców do bezpiecznego miejsca, ale pomóc można również przez internet.

Poniżej przedstawiamy listę zweryfikowanych zbiórek. Zebrane pieniądze idą na pomoc uchodźcom, mieszkańcom miast ogarniętych wojną lub dozbrojenie ukraińskiej armii – sam możesz wybrać, na co wpłacisz swoje pieniądze. Wybór jest duży – nieustannie powstają również nowe zbiórki na Ukrainę.

Polskie organizacje

POLSKI CZERWONY KRZYŻ – zakup żywności i materiałów opatrunkowych, a także zaspokajanie innych podobnych potrzeb. Wszystkie działania będą konsultowanie z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem i Półksiężycem, aby maksymalnie zwiększyć wydajność pomocy.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


CARITAS POLSKA – podobnie jak w przypadku Czerwonego Krzyża, głównie pomoc humanitarna.

POMAGAM.PL – zbiórka o nazwie “Solidarni z Ukrainą”. Wszystkie pieniądze – bez pobierania prowizji – zostaną przekazane ukraińskim organizacjom zapewniającym pomoc humanitarną na miejscu.

SIEPOMAGA.PLzakres pomocy jest “uzależniony od rozwoju konfliktu”.

POLSKA MISJA MEDYCZNA – na stronie można wybrać kwotę, która odpowiada konkretnemu zakupowi – oczywiście orientacyjnie. Możemy na przykład pomóc w zakupie zestawu ratunkowego, opakowania antybiotyku czy środków ochronnych lub nawet dofinansować pracę lekarza.

POLSKIE CENTRUM POMOCY MIĘDZYNARODOWEJ – poza podstawowymi artykułami pierwszej potrzeby PCPM zapewni Ukraińcom latarki, generatory czy kuchenki turystyczne.

POLSKA AKCJA HUMANITARNA – głównie żywność. Zbiórka organizowana jest na portalu siepomaga.pl.

FUNDACJA DOBRE JUTROchoć na portalu zrzutka.pl napisano, że chodzi o pomoc starszym i schorowanym Kresowiakom, to na fanpage’u Fundacji znaleźć można informację, że pieniądze zostaną przeznaczone również na pomoc dla ukraińskich rodzin, które planują zamieszkać w Polsce.

Ukraińskie organizacje

NARODOWY BANK UKRAINY – dzięki pomocy Banku Gospodarstwa Krajowego pieniądze można przelać bezpośrednio na konto ukraińskiego banku. Pieniądze zostaną przekazane na wszelkie działania wojenne.

UKRAIŃSKA ARMIAdozbrojenie ukraińskich wojsk oraz zakup wszelkiego potrzebnego wyposażenia.

SZPITALNICYwszelkie działania sanitariuszy, którzy udzielają pomocy medycznej na linii frontu.

RAZOM FOR UKRAINE – przy wpłacaniu pieniędzy zaznaczyć można, czy pieniądze mają iść bezpośrednio na ukraińską armię, czy też pomoc ogólną.

Uważaj na fałszywe zbiórki na Ukrainę!

Brak jakiejkolwiek moralności kieruje wiele osób do wzbogacania się dzięki wojnie w Ukrainie – w internecie do tej pory powstało mnóstwo fałszywych zbiórek, z których pieniądze szły do kieszeni założyciela, a nie na wsparcie dla ukraińskich wojsk czy uchodźców. W związku z tym warto skorzystać z powyższej listy zweryfikowanych i w pełni potwierdzonych inicjatyw.

Posłuchaj ukraińskich artystów – playlista:

Zobacz także: Stop LGBT – geneza inicjatywy

Stop LGBT – geneza inicjatywy i projekt ustawy

 

 

 

 

1/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News