podróże

Zarabiaj za granicą, żyj gdzie chcesz

Marzenia o mieszkaniu na przysłowiowym drugim końcu świata coraz łatwiej zrealizować. Ceny biletów lotniczych nie przyprawiają o zawrót głowy, a możliwości zatrudnienia w innym kraju jest dziś bardzo dużo. Sprawdziliśmy, czy warto emigrować do Stanów Zjednoczonych.

Emigracja zarobkowa do USA, kiedy jest sens o niej myśleć?

Praca na budowie w USA już dawno przestała być sennym marzeniem Polaków. Dziś za wielką wodę emigrują tylko ci, którzy mogą pochwalić się konkretnym wykształceniem (najlepiej technicznym, biotechnologicznym lub informatycznym) i dobrą znajomością języka. Im najłatwiej znaleźć zatrudnienie z pensją pozwalającą na samodzielne utrzymanie się w USA i życie na dobrym poziomie.

Nie znaczy to jednak, że nie warto próbować. Nie bez powodu mówi się, że Stany Zjednoczone to kraj wielu możliwości. Warto zacząć od wyjazdu stricte turystycznego, by przekonać się na własne oczy, jak się żyje po drugiej stronie kuli ziemskiej.

Passenger woman that is in yellow clothes, sunglasses and with luggage is outdoors near plane.

Jak zorganizować wyjazd do USA?

Jeśli to pierwsza podróż do USA planowana w ramach rekonesansu, dobrze jest skorzystać ze sprawdzonej platformy do planowania podróży. Znacznie ułatwi to przygotowania i pozwoli mieć wszystko pod kontrolą.

Na platformie można między innymi:

– Znaleźć tanie loty do USA (https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/co/us/stany-zjednoczone-ameryki) bez konieczności przeszukiwania ofert wielu przewoźników. Wszystkie połączenia można sprawdzić w jednym miejscu i od razu opłacić bilet za pomocą wielu dostępnych form płatności, np. ratalnej lub odroczonej.

– Zarezerwować pakiet Lot+Hotel, czyli za jednym zamachem rozwiązać problem zakwaterowania w USA. Oferty biletów zostały połączone z rezerwacjami noclegów, nie tylko w pobliżu lotnisk. Pakiet można kupić w ramach jednej transakcji płatniczej.

– Skorzystać z lotów MultiLine, czyli tak zaplanować podróż, by lecieć i wracać z różnymi przewoźnikami. To pozwala na znaczne oszczędności, a niekiedy ułatwia także logistykę podróży.

– Sprawdzić okazje, czyli cenowe hity. Takie oferty są jednak aktualne bardzo krótko, dlatego trzeba trzymać rękę na pulsie i cały czas monitorować sytuację, jeśli zależy nam na znalezieniu dobrej oferty w korzystnej cenie.

– Wykupić ubezpieczenie podróżne – nawet przy krótkotrwałym pobycie w Stanach Zjednoczonych może wydarzyć się wypadek wymagający pomocy medycznej. W takim wypadku brak ubezpieczenia mógłby pociągnąć za sobą konieczność zapłacenia gigantycznego rachunku. Tymczasem samo ubezpieczenie podróżne jest względnie tanie.

– Ubezpieczenie rezygnacji z podróży – zabezpieczenie na wypadek zmiany planów może się przydać. Jeśli z jakiegoś powodu będziemy musieli odwołać lot do USA, możemy liczyć na zwrot nawet 90% ceny biletu.

Passenger woman that is in yellow clothes, sunglasses and with luggage is outdoors near plane.

Jakie miasta w USA warto brać pod uwagę przy planowaniu przeprowadzki?

Wielu Polaków swoją wielką amerykańską przygodę zaczyna w Chicago. To miasto skupia tak liczną grupę emigrantów z Polski, że doczekało się nawet polskiej dzielnicy, w której język ojczysty jest używany na każdym kroku.

Warto wziąć pod uwagę także Nowy Jork – miasto handlowców i światowej finansjery, ale też niekończącej się zabawy.

Waszyngton z kolei przyciąga polityków i studentów – miasto zabytkowej architektury i wielu parków jest piękne o każdej porze roku i ma swój bardzo specyficzny, niepowtarzalny klimat. Tu także pracuje wielu Polaków.

Miami na Florydzie to przede wszystkim gwarancja pięknej pogody przez cały rok. Tutejsi mieszkańcy nie znają zimy i śniegu. Floryda znana jest między innymi z niskich podatków, ale mieszkający tu Polacy potrafią wskazać więcej jej atutów.

Zobacz też: Ile musisz zarabiać, żeby żyć w Warszawie?

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Trampki męskie w eleganckiej odsłonie – stylizacje

Trampki męskie to uniwersalny dodatek, którego nie powinno zabraknąć w żadnej szafie. Jak się okazuje,…

1 dzień ago

Strefa czystego transportu w Warszawie od lipca 2024

Masz auto z 2005 roku albo starsze? Od lipca 2024 nie wjedziesz nim do centrum…

3 dni ago

Soccer Mommy śpiewa w grze The Sims 4: Licealne lata

The Sims to wyjątkowa gra pod kątem muzycznym, ponieważ na przestrzeni lat coraz więcej artystów…

4 dni ago

Chora na siebie – czarna komedia [Zapowiedź]

Zapowiada się przezabawna komedia o świecie, w którym wszyscy walczą o popularność. Tu nie chodzi…

4 dni ago

Czy filmy lepsze od książek istnieją? 7 przykładów

Czy filmy lepsze od książek istnieją? – to pytanie, które zazwyczaj zanika pod wpływem licznych…

5 dni ago

Niebezpieczni dżentelmeni. Witkacy i nic więcej? [recenzja]

Pierwsze zapowiedzi filmu Niebezpieczni dżentelmeni były naprawdę intrygujące. Zagadka kryminalna z (przyszłymi) tuzami polskiej nauki…

1 tydzień ago