Zara ungendered

Zara, uwielbiana za przenoszenie ubrań z wyższej półki w powszechną dostępność, robi duży, postępowy krok. Choć ubrania unisex, jak chociażby bluzy z printami, zawsze przewijały się przez trendy w modzie, sieciówka wyprzedza konkurencję wprowadzając do sprzedaży pełną kolekcję ubrań ungendered.

Unisex w Zarze jest wyjściem na przeciw potrzebom Genderqueer, ich wyborom zacierającym granice między tym, co właściwe kobietom, a co mężczyznom. Do tej pory zmuszani, by wybierać pomiędzy sekcją damską a męską, w linii ungendered znajdą ubrania niewymagające kategoryzowania: luźne koszulki, dżinsy o prostym kroju, bluzy i bluzki. Choć wciąż nie daje to szerokiego spektrum wyboru, jest pewną bazą do “wyrażania siebie” – rzeczy tak istotnej w modzie.

bluza dresowa i biały t-shirt

Kolekcja jest już dostępna online na stronie sklepu. Ubrania w prostej, minimalistycznej sesji sfotografowane są zarówno na kobiecie, jak i mężczyźnie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wiadomość entuzjastycznie przekazują liczne portale w Polsce i na świecie – ten ruch ze strony Inditexu zostaje odebrany z dużym podziwem. Daje to nadzieję, że więcej marek pójdzie tym śladem, dając sekcji ungendered stałe miejsce w sklepach, nie pozwalając przebrzmieć jak kolejnemu trendowi.

koszulki z długim rękawem spodnie koszulki i bluza z zary

tekst | Zuza Raubo

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News