Zapłać plastikową butelką za bilet. W Rzymie został wprowadzony nowy program walki ze śmieciami

Kobieta wrzucająca butelkę do automatu

Władze Rzymu utworzyły nowy program redukcji śmieci. Na jednej z rzymskich stacji metra dostępny jest automat, do którego można wrzucać plastikowe butelki. W zamian użytkownik otrzyma pieniądze do wykorzystania na przejazdy komunikacją miejską.

Program +Ricicli +Viaggi (Więcej recyklingujesz, więcej jeździsz) działa w synchronizacji z aplikacją MyCicero. Na stacji metra San Giovanni znajduje się maszyna, przyjmująca plastikowe butelki. Każdy z plastikowych odpadów stanowi równowartość 5 centów, które można wykorzystać na przejazdy komunikacją miejską w Wiecznym mieście. Jednorazowy bilet na metro bądź 100 minut jazdy autobusem, kosztuje w Rzymie 1,5 euro. Tym samym, zaledwie 30 butelek wystarczy na standardową przejażdżkę po stolicy Włoch.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nowy program redukcji odpadów jest reakcją na ilość śmieci znajdujących się w Rzymie. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści narzekają na ich zatrważające ilości, zalewające ulice miasta.

Tekst: Wiktor Knowski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News