Zagubiony sequel „Mechanicznej Pomarańczy” odnaleziony! Czy możemy spodziewać się jego publikacji?

Mężczyzna w czarnym kapeluszu i białej koszuli ze szklanką mleka w dłoni

Gdy wszyscy już stracili nadzieję na kontynuację kultowej powieści Mechaniczna Pomarańcza, ta w magiczny sposób została odnaleziona.

Może nie do końca magiczny. 200-stronnicowy rękopis powieści (niedokończony) został odnaleziony w archiwach autora — Anthony’ego Burgessa. Sequel zatytułowany jest A Clockwork Condition i w założeniu miał być odpowiedzią na moralną panikę, które powstałą dookoła adaptacji filmu Stanleya Kubricka z 1971 roku.

Przed śmiercią w 1993, sam Burgess opisał sequel Mechanicznej Pomarańczy, jako filozoficzne rozważania na temat współczesnej kondycji społeczeństwa. Clockwork Condition podobnie jak pierwsza powieść miała poruszać tematy niebezpieczeństwa związanego z technologią i kulturą wizualną, ze szczególnym uwzględnieniem kina i telewizji.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Profesor Andrew Biswell — ekspert Burgessa i dyrektor fundacji jego imienia, odnalazł rękopis w domu autora w Bracciano, małym miasteczku na obrzeżach Rzymu.

To bardzo ekscytujące odkrycie. Nikt z nas nie sądził, że ten rękopis istnieje, a ostatnia informacja o nim pochodzi z wywiadu z 1975 roku, gdzie sam autor zapewniał, że kontynuacja powieści zatrzymała się na etapie pomysłu.

W tej chwili nie jest pewne, czy rękopis zostanie wydany, chociaż jak zapewnia Biswell, teoretycznie byłoby możliwe stworzenie wersji nadającej się do publikacji. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na wieści!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News