Zagęszczanie włosów – cena i efekty zagęszczania włosów

Długie, blond włosy

Piękne i gęste włosy to z pewnością marzenie wielu osób. Niestety, nie w każdym DNA zapisane są geny na włosy Roszpunki. Co więc zrobić, jeśli czekanie na to, aby włosy wystarczająco urosły zajmuje zbyt dużo czasu, a odżywki zdają się nie poprawiać ich kondycji? Na ratunek przychodzą różne metody przedłużania i zagęszczania włosów. Przedstawiamy najpopularniejsze metody, podpowiadamy jakiej ceny można się spodziewać oraz przybliżamy domowe sposoby na zagęszczanie włosów.

Zagęszczanie włosów – metody

Rynek przedłużania włosów rozwija się w błyskawicznym tempie. Najnowsze techniki w znacznie mniejszym stopniu obciążają włosy, tworzą naturalny efekt długich i lśniących włosów, a w dodatku, są dopasowane do struktury włosa.

Keratynowe przedłużanie włosów

Keratynowe przedłużanie jest jednym z najstarszych i tradycyjnych sposobów przedłużania włosów. Osoby, które decydują się na przedłużanie włosów metodą fuzji keratynowej, mogą być pewne, że efekt będzie zdumiewający.

dłoń trzymająca prostownicę przy włosach klientki

Zakładając łuski keratynowe na włosach, styliści używają pakietów zawierających około 20 pasm. Do nasady tych pasm przymocowana jest płaska, kwadratowa końcówka, która łączy wszystkie włosy na pasmach.  Wspomniany wcześniej element u nasady pasm, to miejsce, w którym dzieje się magia. Stanowi ono spoiwo keratynowe, które jest używane do łączenia keratynowych przedłużeń włosów z naturalnymi pasmami. Odbywa się to poprzez stopienie tej końcówki, a następnie, ręcznie formuje się stopione wiązanie wokół trzonu włosa. Po ostygnięciu, wiązanie staje się mocne i trwałe.

Przedłużając włosy rząd po rzędzie i pasmo po paśmie, fryzjer powtarza proces, zaczynając od karku i przesuwając się w górę i ku bokom głowy. Górne warstwy włosów pozostają jednak nietknięte, gdyż zasłaniają one wiązania keratynowe.

Cena keratynowego przedłużania włosów jest stosunkowo wysoka. Średnio, za cały zabieg zapłacimy około tysiąc pięćset złotych. Oczywiście cena różni się w zależności od salonu, stanu włosów, ich długości i efektu, który chce się uzyskać.

Przedłużanie włosów metodą na ringi

Przedłużanie za pomocą mikroringów to świetny sposób na uzyskanie dodatkowej długości i objętości włosów – bez konieczności stosowania ciepła lub kleju podczas procesu wiązania. Metoda polega na przeciągnięciu naturalnych włosów przez mikropierścień (nazywany również mikropołączeniem lub mikrokulką). Nitka i pierścień są następnie mocowane do podstawy włosa, przy skórze głowy, po czym przedłużenie jest umieszczane w pierścieniu, a następnie zaciskane.

Dwie fryzjerki przedłużające włosy klientce

Podczas gdy w przypadku innych technik, trwałość może wynosić od zaledwie jednego dnia, mikro ringi mogą przetrwać nawet 4 miesiące. Dzieje się tak dlatego, że rosną one razem z włosami. Są one również wielokrotnego użytku – obrączka jest zdejmowana podczas ponownego zakładania i proces ten jest powtarzany. Można powiedzieć, że doczepianie włosów metodą micro ring jest najlepszym wyborem dla osób, które chcą, aby ich włosy wyglądały naturalnie, ponieważ doczepiane włosy przylegają płasko do włosów i nie poruszają się.

Cena mikroringów jest oczywiście zależna od salonu, jak i samego rodzaju włosów oraz ich długości. Jeśli jednak interesują nas włosy doczepiane na ringi, jest to wydatek rzędu siedmiuset, a nawet tysiąca złotych. I to w przypadku krótkich pasemek.

Zagęszczanie włosów – domowe sposoby

Jeśli nie chcesz, aby przedłużanie włosów zostało wykonane w salonie, prawdopodobnie będziesz musiała zdecydować się na przedłużanie włosów metodą clip-in. Domowe zagęszczanie włosów jest jak najbardziej wykonywalne, ale z pewnością wymaga wprawy i dobrego zestawu luster. Najistotniejsza jest jednak kwestia odpowiedniego doczepienia pasma włosów. Źle wpięta pasma, mogą znacznie obciążyć naturalne włosy i skutecznie utrudniać ich zdrowy wzrost.

Metoda Clip-in

Metoda ta polega na przyczepianiu gotowych pasm włosów do naturalnych włosów, tuż u ich nasady, za pomocą drobnej spinki, bądź klipsa. Zazwyczaj clip-iny, inaczej nazywane dopinkami, są łatwiejsze do samodzielnego założenia w domu i można je znaleźć w naprawdę przystępnych cenach – ponad trzydzieści centymetrów dopinki kosztuje około stu złotych. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie są gotowe na codzienne przedłużanie włosów.  Metoda ta nie uszkadza naturalnych pasm włosów i nie przerywa procesu ich wzrostu.

Zobacz też: Jak przyspieszyć porost włosów? Najlepsze sposoby na długie i zdrowe włosy

Jak przyspieszyć porost włosów? Najlepsze sposoby na długie i zdrowe włosy

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News