Zabijał, by podnosić statystyki swojego programu. Dokument o brazylijskim gospodarzu telewizyjnym wkrótce pojawi się na Netflix

Twarz mężczyzny na kineskopowym telewizorze

Jeśli z zapartym tchem i ciarkami oglądaliście serial dokumentalny opowiadający historię Teda Bundy’ego, to musicie wiedzieć, że już wkrótce na Netflix pojawi się nowy, mrożący krew w żyłach dokument.

7-odcinkowy dokument zatytułowany Killer Ratings opowie historię brazylijskiego gospodarza telewizyjnego, który sam zlecał morderstwa, by podbić oglądalność swojego programu.

Wallace Souza był gospodarzem programu Canal Livre i to właśnie wtedy rozwinęła się jego kariera. Program był nadawany w brazylijskim Manaus, odległym mieście bezprawia, położonym w sercu dżungli amazońskiej.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Canal Livre był programem rozrywkowym, gdzie obok standardowych elementów, jak wywiady, muzyka i goście specjalni, pojawiał się także blok o zbrodniach. Sukces programu trwał, dopóki Souza nie został oskarżony o zlecanie morderstw, by podnieść statystki Canal Livre. Souz został oskarżony przez swojego ochroniarza, który wyznał, że prowadzący jest u steru organizacji przestępczej odpowiadającej za morderstwa pokazywane w telewizji.

Do tego doszły jeszcze oskarżenia o przemyt narkotyków i zastraszanie świadków. Mężczyzna wielokrotnie uciekał policji, do 2009 roku, gdzie oddał się w ich ręce. Rok później mężczyzna zmarł na atak serca.

Jak zapowiadają twórcy dokumentu, zebrany został olbrzymi zbiór informacji na temat sprawy – od wywiadów z ludźmi z Canal Livre, po bliskich przyjaciół i rodzinę Souzy, a także policję zaangażowaną w sprawę. W serii dokumentalnej znajdą się także nigdy wcześniej niewidziane ujęcia Souzy nakręcone podczas trwania całego skandalu.

Killer Ratings pojawi się na Netflix 31 maja.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News