Zabijał, by podnosić statystyki swojego programu. Dokument o brazylijskim gospodarzu telewizyjnym wkrótce pojawi się na Netflix

Twarz mężczyzny na kineskopowym telewizorze

Jeśli z zapartym tchem i ciarkami oglądaliście serial dokumentalny opowiadający historię Teda Bundy’ego, to musicie wiedzieć, że już wkrótce na Netflix pojawi się nowy, mrożący krew w żyłach dokument.

7-odcinkowy dokument zatytułowany Killer Ratings opowie historię brazylijskiego gospodarza telewizyjnego, który sam zlecał morderstwa, by podbić oglądalność swojego programu.

Wallace Souza był gospodarzem programu Canal Livre i to właśnie wtedy rozwinęła się jego kariera. Program był nadawany w brazylijskim Manaus, odległym mieście bezprawia, położonym w sercu dżungli amazońskiej.

Canal Livre był programem rozrywkowym, gdzie obok standardowych elementów, jak wywiady, muzyka i goście specjalni, pojawiał się także blok o zbrodniach. Sukces programu trwał, dopóki Souza nie został oskarżony o zlecanie morderstw, by podnieść statystki Canal Livre. Souz został oskarżony przez swojego ochroniarza, który wyznał, że prowadzący jest u steru organizacji przestępczej odpowiadającej za morderstwa pokazywane w telewizji.

Do tego doszły jeszcze oskarżenia o przemyt narkotyków i zastraszanie świadków. Mężczyzna wielokrotnie uciekał policji, do 2009 roku, gdzie oddał się w ich ręce. Rok później mężczyzna zmarł na atak serca.

Jak zapowiadają twórcy dokumentu, zebrany został olbrzymi zbiór informacji na temat sprawy – od wywiadów z ludźmi z Canal Livre, po bliskich przyjaciół i rodzinę Souzy, a także policję zaangażowaną w sprawę. W serii dokumentalnej znajdą się także nigdy wcześniej niewidziane ujęcia Souzy nakręcone podczas trwania całego skandalu.

Killer Ratings pojawi się na Netflix 31 maja.

Rate this post