Zabieramy Was na wycieczkę po szkole empatii Netflixa

Kadr z serialu ,,Stranger Things

Obecnie produkcje Netflixa coraz częściej poruszają problemy społeczne, choroby czy kwestię samotności. Czasami potrafią przekazać nawet więcej wartości niż prawdziwa szkoła. Dlatego dzisiaj przedstawimy kilka wartości prosto ze szkoły empatii Netflixa.

Akceptacja

Niedawno, w połowie sierpnia wyszedł serial zatytułowany Atypowy. Opowiada on o chłopcu z autyzmem, który postanawia zdobyć dziewczynę, aby móc zacząć nowy rozdział w życiu jako młody dorosły. Serial skupia się zarówno na nim, jak i na całej rodzinie i perypetiach wszystkich członków rodziny.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Twórcy nie oddali dokładnie wszystkich aspektów tego zaburzenia, ale na pewno poruszyli jedną ważną rzecz: akceptację. Akceptacji i nawet zachęca nas, aby w prawdziwym życiu wspierać takie osoby i starać się zrozumieć wszystkie ich zachowania pod osłoną familijnego serialu.

Chłopiec w słuchawkach siedzi na podłodze na korytarzu szkolnym, trzymając w rękach książkę.

Zrozumienie drugiej osoby

Jednym z pierwszych produkcji Netflixa poruszających poważne tematy, jest dość kontrowersyjny serial Trzynaście powodów. Historia opowiada o dziewczynie, która popełniła samobójstwo i o efekcie domina. Tuż przed śmiercią nagrała trzynaście kaset, która każda jest poświęcona dla jednej osoby, która przyczyniła się do tragedii. Pomijając już kwestie czy bohaterowie byli wiarygodni, trzeba zwrócić uwagę na przełamanie pewnego tematu tabu.

Twórcy chcieli poruszyć ignorancję na cierpienie osób w naszym bliskim otoczeniu oraz na brak jakiejkolwiek udzielonej pomocy. Niestety sam serial przyniósł odwrotny efekt w Stanach Zjednoczonych, ponieważ duża liczba młodych ludzi popełniła samobójstwo. Pytaniem też jest czy produkcja w odpowiedni sposób podjęła temat depresji wśród nastolatków i czy poprawią już to w drugim sezonie, który został ogłoszony?

Czytaj również: 13 powodów, by obejrzeć serial… Trzynaście powodów

Chłopiec w słuchawkach stoi naprzeciwko rozmazanego odbicia dziewczyny.

Przyjaźń jako najważniejsza wartość

Hit zeszłorocznej jesieni, czyli Stranger Things jest cudowną historią o przyjaźni i walce z przeciwnościami (a raczej kosmitami). Jest to melancholijny powrót do lat 80 i całej magii filmów Stevena Spielsberga. Dla niewtajemniczonych serial opowiada o grupce przyjaciół, którzy wyruszają na poszukiwania swojego zaginionego przyjaciela.

Podczas ich poszukiwań, będzie na nich czekało wiele wyzwań, nowych osób oraz prób na przetrwanie przyjaźni. W ten sposób Netflix subtelnie wpaja nam podstawowe wartości, które czynią z nas ludzi.

Kadr z serialu ,,Stranger Things". Troje małych chłopców cieszy sie

Wszystkie te lekcje. jak i wiele innych produkcji (tj. Aż do kości czy Glow) są dostępne na platformie Netflix.

Tekst: Olek Lipski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News