„Za moich czasów takich dziwactw nie było”. A jednak były! 29 historycznych zdjęć par LGBTQ+

Czarno-białe zdjęcie dwóch całujących się kobiet

Ile razy rozmawiając z rodzicami, czy dziadkami na tematy związane ze społecznością LGBTQ+ słyszeliście zdanie: Ja to nie wiem, kiedyś to takich rzeczy nie było, było normalnie.

Fakt, że o czymś się kiedyś nie mówiło, nie znaczy, że zjawisko nie istniało. Często jednak zdarza się, że argument poparty konkretną liczbą lat spędzonych na planecie Ziemia, zamyka dalszą dyskusję. Kiedyś tak nie było, prawdziwa rodzina — chłopak i dziewczyna. Koniec dyskusji. A te pary jednopłciowe to wymysł nowoczesności.

Oczywiście, gdy zagłębimy się w historię, znajdziemy wiele znanych postaci, które reprezentowały społeczność LGBTQ+ wiele dziesiątek lat temu. Chociażby Jarosław Iwaszkiewicz i jego związek z Jerzym Błeszyńskim, o którym możemy przeczytać dzięki wydanej w 2017 roku książce — Wszystko jak chcesz. O miłości Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jeśli jednak fakty historyczne, czy fragmenty biografii konkretnych osób nadal nie są wystarczającym argumentem — mamy dla Was zbiór historycznych zdjęć, na których zostały utrwalone pary LGBTQ+ na przestrzeni lat. Nie — nie są to montaże z Photoshopa!

4.5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News