Z ofiary internetowych trolli do króla salonów

otyły mężczyzna w niebieskiej koszuli stojący obok brunetki w skórzanej kurtce

Internetowe trolle to zwierzęta dość wyjątkowe. Czają się w czeluściach sieci, czyhając na swoją ofiarę, którą może stać się każdy. Naprawdę każdy. Często dokonania trolli śmieszą i dostarczają lolcontentu. Ale są też akcje, które nie bawią. Przekonał się o tym na własnej skórze Sean O’Brien, który stał się ofiarą takiego ataku. Jednakże, to co się stało potem było dla niego ogromnym zaskoczeniem.

Od początku. Sean jest finansistą mieszkającym w Londynie. To osoba puszysta, ale nie przejmuje się swoim wyglądem i stara się dobrze bawić w klubach. Na jednej z imprez został dostrzeżony przez internetowych trolli, który zaczęli robić mu zdjęcia, kiedy tańczył i umieścili je na stronie 4chan z podpisem: „Zobaczyliśmy tego typa próbującego tańczyć. Przestał, kiedy zobaczył, że się śmiejemy”. Cała akcja miała miejsce w marcu i szybko zrobiło się o niej głośno. Nie temu, że była śmieszna, ale dlatego, że większość ludzi uznała ją za głupią i urągająca osobie Seana.

s3

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Jedną z osób, której ten wpis się nie spodobał, była amerykanka Cassandra Fairbanks. Stworzyła hashtag #FindDancingMan, bo to właśnie „Dancing Man” stał się przydomkiem Seana i rozpoczęła poszukiwania ofiary okrutnych trolli. Kampania stworzona przez Cassandrę rozeszła się szerokim echem po internecie i swoje wsparcie wyraziły takie gwiazdy jak: Moby, Pharrell Williams czy Ellie Goulding. O’Brien natknął się na wydarzenie, które zostało zorganizowane na jego cześć i tak oto udało się go odnaleźć.

Cassandra przygotowała dla Seana niemałą niespodziankę. Zorganizowała dla niego ogromną imprezę w klubie w Hollywood, gdzie mógł się dowoli wytańczyć. Muzyką zajął się wspierający akcję Moby, a pośród tysiąca imprezowiczów, którzy przyszli na wydarzenie, pojawili się także celebryci, jak na przykład Monica Lewinsky. Była kochanka Billa Clintona , członkini grupy przeciwdziałającej znęcaniu się psychicznemu Bystander Revolution, chętnie fotografowała się z bohaterem wieczoru oraz zafundowała uradowanemu Seanowi masaż stóp, aby po wytańczonej nocy mógł odpocząć. Gość honorowy był zachwycony – w swoim wystąpieniu dziękował wszystkim za wsparcie i obiecał każdemu imprezowiczowi taniec.

s4

Nie był to jednak koniec atrakcji. O’Brien został specjalnym gościem drużyny baseballowej Los Angeles Dodgers i dostał od nich koszulkę z napisem „Dancing Man” oraz zaproszenie na wykonanie pierwszego rzutu, przy wypełnionym po brzegi stadionie, podczas niedzielnego meczu.

s2

Tak właśnie oto Sean O’Brien z ofiary stał się celebrytą. W ciągu zaledwie jednego dnia jego życie zostało odmienione dzięki dziewczynie, która nie pozostała obojętna na zaczepki trolli. O całej akcji rozpisały się brytyjskie periodyki i jestem pewien, że życie Seana nie będzie już takie samo. Jak to mówią: „Faith in humanity restored”.

tekst | Karol Sobczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News