Z kociego punktu widzenia

Koty rządzą internetem – wiemy o tym nie od dziś. Jednak tym razem miłość do nich okazała się tak silna, że japońskie biuro promocji na wyspie Onomichi postanowiło stworzyć futrzakową wersję Google Street View.

Pomysł zrodził się nieprzypadkowo. Jedenaście japońskich wysp nazywanych jest „kocimi”, ponieważ ilość tych zwierząt przekracza liczebność ludzi. Jedna nazywana jest „kocią ścieżką”, czyli Neko no Hosomichi, natomiast na samej Onomichi znajduje się muzeum, w którym oglądać można zebrane figurki kocie. I jest ich tam prawie trzy tysiące.

ePkjsP0

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Cat Street View umożliwia  wirtualny spacer po wyspie z perspektywy ulubieńców tego regionu. Mapa pozwala wybrać trasę spośród jedenastu różnych ścieżek. Jak powszechnie wiadomo, koty lubią chodzić własnymi drogami, mamy zatem szansę poznać przeróżne, tajemnicze zakamarki. Klasyczny Google Street View pokazuje nam teren z wysokości około dwóch metrów, natomiast kocia wersja wykonana jest z zaledwie kilku centymetrów.

Jeżeli nie możecie wyobrazić sobie, jak wygląda świat „od dołu” zajrzyjcie niżej:

[embedyt]http://www.youtube.com/watch?v=pFULqJJCnqs[/embedyt]

Samo Cat Street View z kolei znajdziecie tutaj: http://hiroshima-welcome.jp/kanpai/catstreetview/.

tekst | Alicja Cembrowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News