YouTuber znalazł schron przeciwatomowy, a w nim…

Trump za biurkiem z wieloma czerwonymi przyciskami z napisem launch

…przycisk do zniszczenia świata. To nie kolejny, nieśmieszny dowcip. Na Ukrainie znajduje się nieaktywny już schron na wypadek ataku nuklearnego. Nie łatwo jest się tam dostać, jednak pewnemu Youtuberowi się to udało.

Drew Scanlom to gamer oraz gwiazda Youtuba, chociaż lepiej znacie go pewnie z tego gifa:

Gif przedstawiający zdzwionego mężczyznę

Drew zwiedził ciemne zakamarki bunkra w ramach swojej serii podróżniczej Cloth Map. Wtedy też odnalazł przycisk zagłady. Jak tłumaczy jego Ukraiński przewodnik, baza została wyłączona z użytku w 2001 roku, jednak sprzęt znajdujący się w środku poddawany jest ciągłej renowacji. Dmytro pokazuje również zapasy wody, jedzenia i lekarstw, które rzekomo mają wystarczyć na nawet 45 dni.

Jednak główną atrakcją było pomieszczenie kontrolne. To w nim znajduje się panel uruchamiający broń nuklearną, znaną również jako broń totalnej zagłady.

Drew siada w fotelu, a jego przewodnik tłumaczy, że w przypadku ataku, to tu po otrzymaniu kodów aktywujących z Moskwy zostałyby uruchomione pociski nuklearne. Mówi, że wystarczyłoby przyciśnięcie dwóch przycisków naraz. Po tym wybrzmiałby alarm i zapaliłyby się światła sygnalizujące po kolei uruchomienie i wystrzał pocisku.

Odlicz 22 minuty. Właśnie w pył zamienił się Waszyngton. Oczywiście to tylko wyobraźnia.

Mimo to nie możemy zapomnieć, że takie miejsca nie są jedynie wytworem wyobraźni. Może ten pokój nie przyniesie zagłady, jednak istnieją takie, które nie zostały pozbawione swojej niszczycielskiej mocy…

Tekst: Natalia Joanna Bajor

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News