Young Thug jak David Bowie

Postać w niebieskiej falbaniastej sukieknce i kapeluszu

Kilka dni temu premierę miała nowa płyta Young Thuga Jeffery. Album zbiera bardzo przychylne recenzje. Uwagę krytyków przykuła także okładka, na której raper prezentuje się w wyszukanej sukience.

Young Thug to raper pochodzący z Atlanty. Od 2011 roku wydał kilkanaście mixtape’ów, którymi nieźle namieszał na rapowej scenie. Obecnie jest jedną z bardziej rozpoznawalnych postaci w hip-hopie. Wypracował charakterystyczny dla siebie styl, zarówno jeśli chodzi o muzykę jak i swój wizerunek.

Czarnoskóry mężczyzna w czarnym kobiecym stroju na tle nieba
Young Thug w kampanii Calvina Kleina

Young Thug znany jest z kontrowersyjnych strojów i odrzucania genderowych standardów, do których przywykliśmy w środowisku hip-hopowym. W ostatniej kampanii reklamowej Calvina Kleina wystąpił w damskim stroju z podpisem I disobey in #mycalvinsMożesz być gangsterem w sukience, możesz być gangsterem w szerokich spodniach. Uważam, że nie ma czegoś takiego jak gender – komentuje Young Thug.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Kilka dni temu raper wydał swoją nową płytę Jeffery. Na okładce jest jego zdjęcie w robiącej wrażenie sukience. Komentatorzy porównują je do znanej okładki Davida Bowiego The Man Who Sold The World. Obie postaci są ze sobą zestawiane. David Bowie również bawił się genderowymi standardami i w nietypowy sposób definiował męskość.

Mężczyzna w kolorowej sukience leżący na kanapie

Young Thug pierwszy raz sukienkę zobaczył podczas oceniania uczestników mającego się odbyć pokazu mody VFiles. Zobaczył ją w Nowym Jorku i powiedział od razu, że chce ją na okładkę. W ogóle nad tym nie myślał. Zobaczył ją i wiedział, że ją chce – mówi Garfield Larmond, autor okładkowego zdjęcia. Sukienkę zaprojektował Włoch – Alessandro Trincone. – Myślę, że na swojej okładce dokładnie przekazał sens tego o co mi chodzi. Każdy może nosić co mu się podoba. Każdy może być sobą. Ignorując to, co ludzie mówią i myśląpowiedział projektant.

Po premierze nowej płyty Young Thuga ludzie na Twitterze repostowali #WhenRappersLookedLikeRappers. I choć muzyk spotyka się z dużą krytyką, to ma przynajmniej tylu samu fanów. Young Thug przełamuje wizerunek rapera-maczo, przy zachwycie bardziej postępowych komentatorów i hejcie tych bardziej konserwatywnych. Podobnie sprawa ma się z jego muzyką. Na Jeffery znajdziemy utwory w stylu charakterystycznym dla Young Thuga. Jeśli ktoś jest fanem, to i tym wydawnictwem będzie zachwycony. Na pewno warto sprawdzić ten album. Nawet jeśli nie przypadnie do gustu,to jest to muzyka na swój sposób interesująca i określająca kierunek. Raper potrafił stworzyć własny styl, wykraczający poza hip-hopowe schematy. Zarówno jeśli chodzi o swój wizerunek jak i muzykę.

Tekst: Stanisław Nowiński

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News