Categories: artdesign

Yayoi Kusama razem z MoMA wypuści kolekcję deskorolek

Gdy myślicie o Yayoi Kusamie, skateboarding to chyba ostatnie co może przejść przez Wasze zwoje mózgowe. A jednak taka myśl powinna się pojawić, bo już niedługo przekonacie się, że sztukę Yayoi można połączyć z deskorolką!

Limitowana edycja desek powstanie w ramach współpracy artystki z MoMA. I to całkiem niedługo, bo już w październiku deskorolki będą do nabycia na stronie galerii. Deskorolki będą udekorowane jednym z dwóch obrazów Kusamy: Yellow Trees (1994) i Dots Obsession (2018). Ten ostatni obraz powstał specjalnie z okazji współpracy z galerią sztuki.

Poza obrazami do wyboru będzie także deska ze zrzutem ekranu z Infinity Nets. Wbrew pozorom nie jest to pierwsza tego typu współpraca nowojorskiej galerii sztuki: kilka lat temu dostępna była seria deskorolek z obrazami Jean-Michel Basquiat, czy pracami Warhola.

To, co jednak różni tę współpracę od innych to fakt, że to pierwsza kolaboracja, gdzie każda deska będzie w mniejszym lub większym stopniu pomalowana osobiście przez artystę. Na pomysł własnoręcznego udekorowania deski Kusama wpadła, gdy dostała pierwsze egzemplarze do swojego studio w Tokio. Wtedy stwierdziła, że potrzebują one czegoś więcej niż tylko nadrukowanego printu.

Liczba desek będzie mocno ograniczona (500 sztuk), także, jeśli chcecie jeździć na desce, którą, śmiało można nazwać dziełem sztuki – obserwujcie stronę MoMA na bieżąco!

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Dlaczego seksowna bielizna powinna znaleźć się w Twojej garderobie?

Zaprojektowana przede wszystkim z myślą o Tobie, spełnia fantazje i wymagania ciała – seksowna bielizna…

15 godzin ago

Margot Robbie i Ryan Gosling jako żywi Barbie i Ken

Postać Barbie funkcjonuje w umysłach dzieci i dorosłych już parę dekad. Blond włosy, różowe ubrania…

1 dzień ago

Jacquemus powraca na jesień 2022

Przez ostatnie lata, Jacquemus stał się synonimem niepowtarzalnej, francuskiej mody. Od momentu, gdy osadził modelki…

2 dni ago

Spike Jonze – ułożony szaleniec

„What will he do next? Whatever the fuck I want” – słowa Bama Margery, współtwórcy „Jackassa” idealnie pasują do Jonzego. Chciałbym być jak…

3 dni ago

Bariera dźwięku a pierwsze wrażenie

W świecie podziałów na wysokich i niskich, ładnych i brzydkich, od zarania dziejów rysuje się…

3 dni ago

Czapka z daszkiem – rodzaje i przykłady stylizacji

Pozornie każda czapka z daszkiem jest taka sama, jednak nie do końca jest to prawdą.…

4 dni ago