Yayoi Kusama razem z MoMA wypuści kolekcję deskorolek

Deskorolki z kolorowymi kropkami

Gdy myślicie o Yayoi Kusamie, skateboarding to chyba ostatnie co może przejść przez Wasze zwoje mózgowe. A jednak taka myśl powinna się pojawić, bo już niedługo przekonacie się, że sztukę Yayoi można połączyć z deskorolką!

Limitowana edycja desek powstanie w ramach współpracy artystki z MoMA. I to całkiem niedługo, bo już w październiku deskorolki będą do nabycia na stronie galerii. Deskorolki będą udekorowane jednym z dwóch obrazów Kusamy: Yellow Trees (1994) i Dots Obsession (2018). Ten ostatni obraz powstał specjalnie z okazji współpracy z galerią sztuki.

Poza obrazami do wyboru będzie także deska ze zrzutem ekranu z Infinity Nets. Wbrew pozorom nie jest to pierwsza tego typu współpraca nowojorskiej galerii sztuki: kilka lat temu dostępna była seria deskorolek z obrazami Jean-Michel Basquiat, czy pracami Warhola.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

To, co jednak różni tę współpracę od innych to fakt, że to pierwsza kolaboracja, gdzie każda deska będzie w mniejszym lub większym stopniu pomalowana osobiście przez artystę. Na pomysł własnoręcznego udekorowania deski Kusama wpadła, gdy dostała pierwsze egzemplarze do swojego studio w Tokio. Wtedy stwierdziła, że potrzebują one czegoś więcej niż tylko nadrukowanego printu.

Liczba desek będzie mocno ograniczona (500 sztuk), także, jeśli chcecie jeździć na desce, którą, śmiało można nazwać dziełem sztuki – obserwujcie stronę MoMA na bieżąco!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News