Wystawa „David Bowie Is” pojawi się wkrótce w formie aplikacji mobilnej

Mężczyzna z namalowanym na twarzy piorunem

Wystawa David Bowie Is po pięciu latach bycia w trasie i odwiedzeniu 12 miast została oficjalnie zamknięta. Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć jej na żywo, na pewno ucieszycie się z wiadomości, że wystawa będzie dostępna już wkrótce w formie aplikacji!

Aplikacja powinna ujrzeć światło dzienne 8 stycznia, czyli urodziny Davida Bowiego, który w 2019 skończyłby 72 lata. Po jej pobraniu fani otrzymają dostęp do archiwum kostiumów, teledysków, czy ręcznie pisanych tekstów, a także obrazów, które pojawiły się podczas wystawy.

Zobacz również: 20-letni David Bowie na niewidzianych dotąd fotografiach

Chociaż pierwsze pogłoski o aplikacji pojawiły się już w czerwcu, teraz jest pewne, że od 8 stycznia aplikacja będzie dostępna do pobrania zarówno na smartfony pracujące pod systemem Android, jak i iOS.

W informacji prasowej czytamy, że aplikacja odzwierciedli fizyczną wystawę, tworząc ciąg przestrzeni audiowizualnych, dzięki którym będzie można dokładnie obejrzeć nie tylko wspominane wcześniej artefakty, ale także przedmioty z życia codziennego artysty. Będą one prezentowane w trójwymiarowych, 360-stopniowych renderingach. W aplikacji pojawi się też narracja dostępna w 7 językach.

Nie możemy się już doczekać, by kliknąć pobierz, dlatego na osłodzenie tego oczekiwania, mamy dla Was filmik pokazujący, jak wyglądała wspomniana wystawa.

Komentarze
Rate this post