Wyskocz z przyjaciółmi na drinka! Ponad 100 najlepszych barów, 15 miast. Już w czerwcu rusza druga edycja World Class Cocktail Festival

Dwa koktajle: różowy i zielony

To największe w Polsce święto kultury koktajlowej, promujące krajową scenę barmańską. World Class Cocktail Festival zadebiutował w Polsce w ubiegłym roku, odnotowując aż 8 tysięcy gości! Wydarzenie promuje odpowiedzialną i jakościową konsumpcję światowej klasy alkoholi w umiarkowanych ilościach.

Po udanej pierwszej edycji, World Class Cocktail Festival powraca! W drugiej edycji festiwalu kultury koktajlowej weźmie udział ponad 100, najlepszych i starannie wyselekcjonowanych barów z 15 miast w całym kraju. Będzie to idealna okazja, by skosztować znanych na całym świecie koktajlowych klasyków, a także autorskich i popisowych kompozycji, przygotowywanych przez mistrzów sztuki barmańskiej.

Festiwal będzie trwał od 5 do 16 czerwca, a już wczoraj na stronie World Class Cocktail Festival ruszyły rezerwacje. Za jedyne 29 złotych będziecie mogli spróbować dwóch koktajli spod znaku World Class, światowego programu ustanawiającego trendy w sztuce koktajlowej. Zakupione za pośrednictwem strony vouchery będziecie mogli zamienić na koktajle w wybranej przez Was lokalizacji. W festiwalu biorą udział: Warszawa, Wrocław, Łódź, Kraków, Silesia, Lublin, Szczecin, Trójmiasto, Poznań.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


https://www.instagram.com/p/BxPFqVZApxZ/

Wśród barów znajdziecie zarówno te znane i lubiane, jak i nowe miejsca, a także bary, w których pracują uczestnicy World Class Poland z ostatnich 5 lat, czyli… najlepsi barmani w kraju!

World Class Cocktail Festival jest doskonałym pretekstem do spędzenia czasu ze znajomymi. Na gości festiwalu czekać będą mistrzowskie kompozycje koktajlowe, oparte na najwyższej jakości alkoholach, w tym wybrane zgodnie z najnowszymi światowymi trendami koktajle wiodące: BLT (Bulleit Lemon Tonic), Singleton Sour, Johnnie Walker Gold & Apple.

Naszym celem jest popularyzowanie w Polsce światowych trendów koktajlowych, a przede wszystkim świadomej konsumpcji, w której liczy się nie ilość, lecz jakość alkoholu i sposób jego podania. Stawiamy na klimatyczne miejsca, produkty premium i ultrapremium, świeże składniki oraz barmańskie rzemiosło najwyższej próby – wyjaśnia Maciej Żakowski, jeden z organizatorów festiwalu.

https://www.instagram.com/p/BxfSo2vhZdx/

Festiwal odbędzie się w duchu zero waste, koncentrując się na wykorzystywaniu składników od kwiatu do korzenia oraz rezygnacją z plastikowych rurek i sztucznych ozdób koktajli. Co więcej, organizatorzy razem z firmą BAGSTAR przekażą festiwalowym barom 85 tysięcy biodegradowalnych słomek ze skrobii kukurydzianej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.CocktailFestival.pl. Warto obserwować także wydarzenie na Facebooku: Widzimy się przy barze na World Class Cocktail Festival!

UWAGA! Festiwal jest przeznaczony wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia – weryfikacja przy odbiorze koktajli.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News