Wypełnione wodą święcona „buty Jezusa” zostały wyprzedane w kilka minut po premierze

Z pewnością kojarzycie z lekcji religii, że Jezus i jego uczniowie, jeśli chodzi o wybór obuwia, lubili raczej sandały w stylu Birkenstock. Czasy jednak się zmieniają i obuwie Jezusa, jak widać, także.

Bez cienia wątpliwości, gdyby Jezus i jego apostołowie przechadzali się na co dzień po zatłoczonym mieście, wybraliby obuwie bardziej przystosowane do tego typu wędrówek. A przynajmniej, taka wizja pojawiła się w głowach ekipy z brooklyńskiej firmy MSCHF.

Buty nazwane Jesus Shoes to tak naprawdę przerobiony na teologiczne potrzeby społeczeństwa model Nike Air Max 97. To, co miało je wyróżniać, to wstrzyknięta w podeszwę prawdziwa, oryginalna woda święcona pochodząca z rzeki Jordan, poświęcona przez księdza.

MSCHF przygotowało 24 pary świętego obuwia, a każda z nich została dodatkowo udekorowana wisiorkiem z krzyżem na sznurówkach oraz znacznikiem biblijnym MT.14:25, który prowadzi nas do cytatu: Lecz o czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze.

Kiedy buty pojawiły się w sprzedaży w sklepie stacjonarnym StockX, zostały wyprzedane w zaledwie kilka minut. Dodajmy, że para tych świętych butów kosztowała 3000 dolarów, co z pewnością znacznie przekraczałoby miesięczny budżet galilejskiego stolarza z I wieku. Cena nie powstrzymała jednak fanatyków nietypowego obuwia.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

17 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

2 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago