Wygraj bilety na pokaz filmu „Kwiat wiśni i czerwona fasola” w kinie Elektronik

Mężczyzna, starsza pani i dziewczynka w mundurku szkolnym

Najnowszy film Naomi Kawase otwierał sekcję Un Certain Regard na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Uznanie krytyki zdobył przede wszystkim ze względu na klimatyczny sposób opowiadania o istocie życiowych przyjemności.

Film rozpoczyna się w momencie, gdy mężczyzna w średnim wieku, Sentaro, rozpoczyna poszukiwania pomocy kuchennej do swojej naleśnikarni. Na ogłoszenie odpowiada Tokue – siedemdziesięciolatka, której kandydatura początkowo nie wzbudza jego zainteresowania.

Sentaro obawia się, czy starsza pani da sobie radę z przyrządzaniem dorayaki –  deseru przekładanego charaktesterystyczną słodką pastą z czerwonej fasoli. Zmienia zdanie, gdy próbuje pasty przygotowanej przez Tokue. Okazuje się, że niesamowita receptura ściąga nowych klientów, a niewielki biznes zaczyna rosnąć w siłę.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Mamy dla Was pięć podwójnych biletów na seans.
Co zrobić, by je zdobyć?

Napisz, z czym kojarzy Ci się Japonia.

Odpowiedzi udzielajcie tutaj w komentarzach i pamiętajcie o podaniu imienia i nazwiska, żebyśmy mogli przekazać je organizatorom w razie wygranej ?

Wygrywają najciekawsze odpowiedzi. Rozwiązanie konkursu w piątek.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News