Jak wygląda życie po byciu „emo”?

Dwa zdjęcia dziewczyny: w fazie emo i po fazie emo

Dawno dawno temu, kiedy nie było Facebooka i Intagrama, a młodzież tamtych czasów żyła mało komu znaną aplikacją Xanga, narodziła się moda na wyrażanie siebie i pokazywanie swoich emocji – EMO. Co się dzieje z nimi teraz? Jak wyglądają? Zobaczcie.

Emo to nic innego jak reakcja na agresywny i materialistyczny styl życia amerykańskich raperów. To ocieranie się o melodramatyzm, nadmierna emocjonalność i odniesienia do nieodwzajemnionej miłości. Wizualnie natomiast to wciskanie się w rurki zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, długie ukośne grzywki, zaczesane na jedną połowę twarzy, oczy obrysowane czarną kredką,  charakterystyczne paski nabijane ćwiekami oraz znoszone trampki. Typowa pogarda dla dobrobytu i przepychu.  Z dzisiejszymi nastolatkami łączy ich SELFIE.

Co się stało z tamtymi EMO? Temat poruszył na nowo użytkownik  Ask Reddit – cheezeblock777, wrzucając w sieci pytanie: „Emos of the early 2000s, what are you guys doing now?”. Jakie były informacje zwrotne ? Sprawdźcie sami!

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Yumyumhelen mówi: „Jestem teraz właściwa dorosła. Pracuje jako trener dla banku, kupiłam pierwszą nieruchomość, zaciągając kredyt hipoteczny. Wciąż jednak trochę czuję się EMO”.

emo-doctor-shultz

Schulz, jak mówi sam o sobie, jest 28-letnim, grubym lekarzem, zarabiającym rocznie 50 000 dolarów. Cieszy się życiem wraz z rodziną, którą założył dość wcześnie. Zdjęcie po lewej jest z 2005 roku.

emo-potatokt

Potatokt – obecnie asystent opiekunki. Na dniach z powrotem stanie się studentką sztuki.

emo-psykopatik

Psykopatik – skończył szkołę, nauczył się kodować, a teraz ma świetną pracę. Robił, jak sam pisze głupie, gówniane rzeczy, ale nie żałuje tamtego czasu.

emo-just-the-tip

JustTheT1p_0. Kiedyś EMO, dzisiaj pracuje w Home Depot na nocnej zmianie. W międzyczasie, po ukończeniu szkoły średniej, nie mając pomysłu na życie i przeżywając fakt, że opuściła go dziewczyna, wcielił się do piechoty. W armii służył 6 lat, m.in. w Afganistanie.

emo-snazzy-chica

Snazzychica2812 – nauczycielka w szkole specjalnej. Uczy jak nie popełniać błędów.

emo-tyfo

Tyfo – 27-letni ojciec, na początku tego roku założył rodzinę. Studiuje, aby w przyszłości zostać technologiem laboratoryjnym.

emo-unicornigist

Unicornigist. Fotografia po lewej z 2005/2006 roku. Dzisiaj mama 4-letniego dziecka i deweloper w pełnym wymiarze czasu.

emo-an0r4k

An0r4k – stoi na straży prawa, chroniąc ludzi w mundurze policjanta. Pasjonuje się rozsyłaniem kartek świątecznych .

eno

Cwowtittybank – zdjęcie po lewej  zrobione 7 lat temu. Od tego czasu wiele się zmieniło. Dziewczyna została grafikiem, a po Emo zostały jej blizny na nadgarstkach i uwielbienie do potajemnego słuchania muzyki.

Jakie pojawiają się u was refleksje po obejrzeniu zdjęć? U mnie rodzi się poczucie, że każdy w życiu może zbłądzić, że każdy wiek ma swoje prawa. Kiedyś byli punkowie, hipisi, rok 2000 był rokiem EMO. Dzisiaj z kolei mamy yuccies i hipsterów. Różnorodność jest potrzebna, a nawet konieczna. Drodzy rodzice, jeśli wasze pociechy zbłądzą – nie bójcie się. Jak pokazują powyższe przykłady, chwilowa zmiana trasy nie musi oznaczać obrania innej drogi jako sposobu na życie.

Tekst: Dagmara Herman

1/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News