Jak wygląda życie artystów występujących w cyrku od zaplecza?

Dziewczyna ziejąca ognien i mężczyzna w stroju niedźwiedzia

Peter Lavery rozpoczął swoją przygodę z fotografią w Leeds Art College, a następnie w Royal College of Art w Londynie. Jednak zanim skończył studia, postanowił… dołączyć do grupy cyrkowej.

Projekt zatytułowany Circus Work zawiera dokumentację jego podróży wraz z trupą. Lavery po raz pierwszy sfotografował grupę cyrkową, gdy ta przyjechała do jego miasta w 1968 roku.

Natychmiast uderzyła we mnie ta rozbieżność, jaka panuje w cyrku: z jednej strony egzotyczne kostiumy, wyszukane dodatki, tona cekinów, a z drugiej – zwyczajne życie za kulisami. Od razu byłem tym zachwycony, ale nie przypuszczałem, że będzie to moim głównym zajęciem przez najbliższe 5 dekad – mówi Peter.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 Wnętrze cyrku Umięsniona kobieta w stroju kąpielowym opierająca się o ścinę Mężczyzna robiący miny do lustr, obok drugi, robiący mu zdjęcie Mężyczyzna w przebraniu niedźwiedzia Kobieta ziejąca ogniem Kobiety siedzące w garderobie Pomalowani i przebrani mężczyźni jako klauny Kobieta w przebraniu siedząca za kulisami cyrku Kobieta z dwójką dzieci

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News