Jak wygląda „Instrukcja obsługi pokoju na świecie” według Maxa Siedentopfa?

Koniec stycznia zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nachodzi kres naszych noworocznych postanowień. Nie przejmujcie się jednak, że wcale nie zaczęliście chodzić na siłownie, czy nie rzuciliście palenia, tak jak to sobie obiecaliście 1 stycznia. Max Siedentopf przybywa z pomocą!

Pomysł na Instrukcję obsługi pokoju na świecie zrodził się z faktu, że powstaje coraz to więcej różnego rodzaju samouczków i projektów DIY, które mają sprawić, że będziemy lepszą wersją samych siebie. Max, używając charakterystycznego dla siebie poczucia humoru, stworzył serię gifów, która pół żartem – pół serio pokazuje nam, w jaki sposób żyć lepiej i spokojniej. Czegokolwiek chcesz się nauczyć, tutaj znajdziesz instrukcję jak to zrobić – mówi Siedentopf.

Jednak, zamiast zachęcać ludzi do spełniania niemożliwych celów, Max dzieli się z czytelnikami prostymi radami jak sprawić, że świat się stanie lepszym (i my również). Wierzę, że pokój na świecie można osiągnąć, zaczynając od zmiany swoich własnych przyzwyczajeń i rytuałów – tłumaczy autor.

Co prawda gify Maxa pozostają w nieco prześmiewczym duchu, ale kryje się za tym uświadomienie społeczeństwa, że mamy obsesyjną potrzebę do ulepszania wszystkiego dookoła nas. Mimo to, proste rady typu: pij dużo wody, czy dbaj o środowisko, mają wbrew pozorom ogromną rację bytu.

Komentarze
Rate this post