Wybrano ulubiony kolor świata: Marrs Green

Krzesło, lampa i rower w kolorze Marrs Green

Wielki, międzynarodowy plebiscyt na Ulubiony Kolor Świata przeprowadzili producenci papieru G. F. Smith z Londynu. Firma przez pół roku otrzymała trzydzieści tysięcy zgłoszeń z ponad stu krajów za pośrednictwem ankiety internetowej, w której ankietowani mogli wybrać i nazwać ulubiony kolor. Zwycięzcę już znamy, chociaż nikt nie potrafi określić, czy to zielony, czy jednak niebieski.

Trwające od stycznia 2017 roku badanie powstało we współpracy z Hull City of Culture i firmę projektową Made Thought. Efektem ich wspólnych działań jest trwająca obecnie wystawa, której elementem jest sklep z produktami w ulubionym kolorze całego globu.

Co to za kolor? Trochę morski, trochę butelkowy, zielononiebieski, głęboki i wyrazisty. Nazwany Marrs Green, na cześć pracującej w UNESCO Anny Marrs. To właśnie ona, absolwentka sztuk plastycznych, została laureatką konkursu G. F. Smith Paperplan. Marrs zainspirowała obserwacja natury, a konkretnie bogactwo odcieni „tańczących” na powierzchni rzeki Tay.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zdjęcie z procesu drukowania papieru w kolorze Marrs Green

Dane z przeprowadzonego badania zostaną wykorzystane przez firmę do dostosowania kolorów swoich produktów do określonych grup demograficznych. Zobaczcie film, jaki G. F. Smith przygotowała z okazji stworzenia nowego odcienia:

Tekst: Katarzyna Irmina Stępniak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News