Wybieramy 5 warsztatów, na które powinien się wybrać każdy miłośnik roślin. Wydarzenie: Kwiaty są piękne!

Dużo bukietów na półce w wazonach

Organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych, razem z Kwiaciarnią Kwiaty&Miut ogłosili pierwszą edycję zupełnie nowego, wiosennego wydarzenia w Warszawie! Jesteście miłośnikami roślin? Chcecie poznać tajniki ich hodowli i już więcej nie płakać, że po raz kolejny zabiliście zielonego przyjaciela?

Pierwsza edycja Kwiaty są piękne. Targi / Warsztaty / Spotkania odbędzie się już 30 marca w warszawskim Centrum Praskie Koneser. Organizatorzy chcą w najpiękniejszy z możliwych sposobów przywitać wiosnę, gromadząc w jednym miejscu najlepsze kwiaciarnie i pracownie florystyczne z całej Polski, a także projektantów tworzących akcesoria kwiatowe, grafików, czy twórców użytkowej kwiatowej ceramiki.

Jak już wspomnieliśmy, kuratorami programu są Łukasz i Radek z Kwiaciarnia Kwiaty&Miut, z którymi także będziecie mogli się spotkać na miejscu! 30 marca będzie wypełniony po brzegi spotkaniami oraz warsztatami z roślinami w rolach głównych. Pełny harmonogram znajdziecie tutaj, a my przedstawiamy Wam spośród nich 5, które są naszymi faworytami!

Plakat wydarzenia Kwiaty są piękne

1. Makrama: warsztaty plecenia i kwiecenia

Warsztat poprowadzi Magda Fabiańska z Makrama. Bawełna i drewno. Makrama to sztuka wiązania sznurków, ale także synonim wolności, wolności w tworzeniu. Podczas warsztatów będziemy tworzyć makramowe kwietniki, osłonki na wazony, opaski na włosy — a to wszystko w towarzystwie kwiatów. Każdy uczestnik wyjdzie z własną makramą.

Start: godzina 11:00
Czas trwania: 150 minut
Cena: 100 PLN
Zapisy: info@targirzeczyladnych.pl

2. Kwiatowe inspiracje. Światowe trendy w bukieciarstwie

Spotkanie poprowadzą kuratorzy wydarzenia: Łukasz Marcinkowski i Radek Berent, czyli Kwiaciarnia Kwiaty&Miut. Chłopaki, podczas wykładu zabiorą nas w podróż dookoła świata, w trakcie której zaprezentują swój subiektywny ranking florystów. Poznamy 10 postaci, które w swych pracach ukazują piękno kwiatów i wychodzą poza znane schematy. Wszystko oczywiście w klimacie florystyki anglosaskiej!

Start: godzina 12:00
Czas trwania: 60 minut
Wstęp wolny

3. Tworzenie lasów w słojach

Warsztat poprowadzą: Monika Kaszuba i Teresa Rasala z Zielonej łodygi. Podczas warsztatów uczestnicy własnoręcznie stworzą swoją kompozycję roślin w średniej wielkości słoju. Prowadzące pomogą dobrać rośliny, a także pokażą jak wykonać odpowiedni drenaż i przygotować podłoże. Opowiedzą o pielęgnacji i zdradzą kilka ciekawostek dotyczących tematu. Każdy uczestnik wyjdzie z warsztatu z własnym lasem w słoiku!

Start: godzina 14:00
Czas trwania: 60 minut
Cena: 100 PLN
Zapisy: info@targirzeczyladnych.pl

4. Tworzenie obrazów z mchu i porostów

Warsztat prowadzony przez Annę Piotrowską z Biophilic Studio. Każdy z uczestników będzie miał okazję stworzyć obraz z naturalnych elementów: mchów i porostów z dodatkowym wykorzystaniem elementów takich jak: oplątwy, konary, czy szyszki. Obrazu z mchu i porostów są niezwykłe trwałe a przy tym bezobsługowe — jedynie oplątwy należy spryskiwać wodą!

Start: godzina 16:00
Czas trwania: 60 minut
Cena: 220 PLN
Zapisy: info@targirzeczyladnych.pl

5. Kokedama — stwórz własną roślinną kulę

KOKEDAMA to japońska sztuka sadzenia roślin. Na całym świecie zyskuje coraz większą popularność dzięki swojej oryginalnej formie. Można ją powiesić lub postawić na podstawce. Na warsztatach każdy pozna jej historię i zrobi własną kulę, którą weźmie ze sobą do domu. Będzie mech, japońskie ziemie, rośliny i dobra kreatywna zabawa. Warsztat poprowadzi Joanna Hobora z Kokedamn.

Start: godzina 17:30
Czas trwania: 90 minut
Cena: 100 PLN
Zapisy: info@targirzeczyladnych.pl

Rate this post