Współpracował między innymi z Björk i Four Tet: Omar Souleyman na Smolnej!

Plakat promujący koncert omar souleyman

Syryjski artysta Omar Souleyman wydał właśnie swój trzeci studyjny album – To Syria, With Love. 14 kwietnia przyjedzie do Polski i zagra w warszawskim klubie Smolna.

Souleyman rozpoczął swoją karierę jako niezwykle płodny artystycznie wokalista weselny. Jeszcze przed wybuchem wojny domowej w Syrii w 2011 roku wydał niemal 500 albumów. Następnie przeprowadził się do Turcji, a w 2013 premierę miała jego kolejna płyta Wenu Wenu wyprodukowana przez wytwórnię Ribbon/Domino, którą nazwano kompozycją tak ekscytującą i chwytającą za serce, że kwestie granic ziemskich wydają się niewarte jakiejkolwiek dyskusji.

Omar Souleyman umocnił swoją pozycję, jako światowej ikony muzyki elektronicznej, zdobywając fanów na całym świecie po występach na wielu festiwalach – Glastonbury, Bonnaroo, Pitchfork Paris czy Roskilde. Od 2013 roku artysta jest reprezentantem inicjatywy charytatywnej Our Heart Aches for Syria, która pracuje z Lekarzami Bez Granic. W tym samym roku wystąpił też podczas rozdania Pokojowych Nagród Nobla w Norwegii.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Do Warszawy artysta powróci z nowym materiałem, czyli płytą To Syria, With Love. Stanowi ona odejście od poprzedniego muzycznego oraz tekstowego stylu Souleymana i skupia się bardziej na złożonych, keyboardowych dźwiękach czy elementach techno. Minęło już 6 lat od mojego wyjazdu i zmęczyło mnie ciągłe szukanie domu i pytanie o moich najbliższych. Moja dusza jest poraniona i jest mi to cierniem w oku – śpiewa Souleyman w jednej z piosenek.

Utrzymane w średnim i szybkim tempie motywy w stylu dabke (tradycyjny taniec arabski) i baladi (egipski styl muzyczny) są często wykorzystywane na albumie, a dzięki nim artysta podkreśla swoje palące pragnienie pokoju.

Koncert odbędzie się w klubie Smolna 14 kwietnia 2018, start o godzinie 22:00! Bilety będą dostępne od czwartku – 8 lutego, o godzinie 10:00. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Plakat promujący koncert omar souleyman

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News