Współczesne obrazy niczym wyjęte z epoki impresjonizmu

Iris Scott jest nowojorską artystką, która obrazy maluje za pomocą swoich palców. Dzięki temu nadaje im impresjonistyczny wygląd i wprawia w ruch. Bogate w kolory, różne teksturowo i tematycznie prace, często są tworzone nawet za pomocą 100 farb olejnych. Przyrównuje je w ten sposób do impresjonistycznego nurtu w sztuce.

Różne znamy sposoby na nudę, ale ten jest dość nietypowy. Iris Scott postanowiła pewnego wieczoru zostać w domu, zamiast wyjść na miasto. W ten sposób narodził się pomysł na tworzenie obrazów przy użyciu jedynie płótna, farb i palców. Poprzez odkrycie nowej techniki malarskiej, jej kariera artystyczna obrała nowy kierunek. Iris już więcej nie sięgnęła po pędzel, każdy jej kolejny obraz był wykonywany bezpośrednio dłońmi. Od 2010 roku prace artystki znajdują się zarówno w Cole Gallery w Seattle, jak i w Adelman Fine Art w San Diego.

“Nic nie stoi między mną, a płótnem – czuję wszystkie małe niuanse. Mogę manipulować farbami za pomocą moich palców w sposób, w jaki pędzel nie potrafi operować” twierdzi Iris. Co sądzicie o takim współczesnym impresjonizmie? Najnowsze prace artystki można kupić bądź obejrzeć na stronie www.irisscottfineart.com.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

obrazy-impresjonizm obrazy-impresjonizm-1 obrazy-impresjonizm-2 obrazy-impresjonizm-3 obrazy-impresjonizm-4 obrazy-impresjonizm-5 obrazy-impresjonizm-6 obrazy-impresjonizm-7 obrazy-impresjonizm-8 obrazy-impresjonizm-9

tekst | Kasia Sinet

4.9/5 - (55 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News