Wschód Kultury – Inne Brzmienia Festiwal 2016

Czterech kolesi na schodach, jeden w kapeluszu

Tegoroczna edycja Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival odbywa się od 6 do 10 lipca. Przez ten czas Lublin odwiedzi aż 150 artystów z 10 krajów świata. Line-up od pierwszego dnia wygląda bardzo obiecująco, a to tylko część atrakcji, które przygotowali organizatorzy.

Dziś dzień drugi Festiwalu. Wieczorem na scenie zainstalują  się trio Aksak w składzie: Jaki Liebezeit, Holger Mertin i Jozef Suchy, Kammerflimmer Kollektief oraz  Markus Detmer aka Monsieur Croque, który pokaże obszerny, przekrojowy dj set Staubgold Special. Zanim jednak rozpoczną się koncerty, warto wybrać się na spotkanie dotyczące sytuacji niezależnych wytwórni płytowych w Europie. Z prezentacją wystąpi słynny niemiecki label Staubgold, założony przez wspomnianego Markusa Detmera. Kiedyś oficyna wydająca głównie niemiecką elektronikę i awangardę, dziś rozpoznawalna w Europie marka, specjalizująca się w muzyce alternatywnej.

Czerwony napis na bialym tle, logo festiwalu wschód kultury

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W kolejnych dniach będzie można posłuchać m.in. Kazika & Kwartetu Pro Forma, UK SUBS, Łony i Webbera czy Tortoise.

Inne Brzmienia przyzwyczaiły nas, że przyświeca im idea twórczych poszukiwań, pokazywania szerszej publiczności alternatywnych, jakościowych projektów i profesjonalne podejście do muzyki. Od początku przekonują polską publiczność, że spotkanie w ramach jednego festiwalu jazzu, klasyki, awangardy, elektroniki, etnicznych motywów, ostrego brzmienia gitar, hip hopu i muzyki improwizanej to fantastyczny pomysł.

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News