art

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki i Daftcode ponownie zapraszają na otwarcie akcji charytatywnej pod hasłem „Sztuka pomagania zwierzakom”. 27 sierpnia będzie można kupić zdjęcia psów ze schronisk i kociąt w Centrum Praskim Koneser, poznać osobiście czworonożnych przyjaciół i rozpocząć proces adopcji. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do schroniska Viva w Korabiewicach.

Win:Win czyli podwójne zwycięstwo

Win:Win to wspólna inicjatywa Michała Torzeckiego i firmy Daftcode. Od 2016 roku, Torzecki rysuje wyjątkowe portrety psów ze Schroniska Korabiewice Viva. Goście imprezy będą mogli nie tylko zakupić obrazek, ale także osobiście poznać psa i rozpocząć proces adopcji. Dodatkowo, każdy adoptujący otrzyma w prezencie portret swojego nowego zwierzaka. Tak więc, pies zdobywa nowy dom, a adoptujący wsparcie czworonożnego przyjaciela na całe życie.
zdjęcia: materiały prasowe

Win:Win – atrakcje

Wernisaż odbędzie się w Centrum Praskim Koneser, w lekko odświeżonej formule. Torzecki i wolontariusze, spotkają się z gośćmi w sobotę 27 sierpnia w godzinach 15:00-20:00 w otwartej przestrzeni Placu Konesera. Ze względu na to, że wydarzenie będzie miało charakter festiwalu rodzinnego, organizatorzy zachęcają rodziców do przyjścia z dziećmi.

Poza kupnem obrazów i adopcją, goście będą mogli wspomóc schronisko także darowiznami lub poprzez zakup gadżetów – sitodruków, pinów, toreb czy kubków z charakterystycznymi mordkami psów. Dostępne będą wersje zarówno kolorowe, jak i czarno-białe.

zdjęcia: materiały prasowe

,,Wierzę, że sztuka ma ogromną moc czynienia dobra, dlatego cieszę się, że już po raz szósty organizujemy z Daftcode Win:Win.” – komentuje Michał Torzecki. – „Sytuacja w polskim azylu zawsze była trudna, ale dodatkowo napięta przez inflację i wojnę na Ukrainie. Łącznie poprzednie edycje zebrały 187 000 zł, ale w tym roku jesteśmy pewni, że Polska pokaże, że zależy jej na losie bezdomnych zwierząt.”

Pamiętajcie, że imprezę nie można wprowadzać własnych zwierząt. Dlaczego? Organizatorzy nie chcą, aby psiaki dostępne do adopcji odczuwały jeszcze większy stres.

Zobacz też: Sztuka obserwacji oczami Oleksandry

Komentarze
Rate this post
Anna Ciesielska

Recent Posts

Maya Hawke i jej marzycielski świat na albumie „MOSS”

Pierwszego dnia jesieni 2022 roku Maya Hawke podarowała swoim słuchaczom idealny soundtrack do podziwiania złotych…

17 godzin ago

Stylowe mścicielki w „Zróbmy zemstę” [recenzja]

16 września 2022 roku odbyła się premiera produkcji oryginalnej Netflix zatytułowanej „Zróbmy zemstę” – prawdziwej…

2 dni ago

Na czym polegają studia interaktywne?

Studenci wybierający naszą uczelnię i dostępne na WSB-NLU kierunki, mają możliwość studiowania w trybie niestacjonarnym,…

2 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

3 dni ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

4 dni ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

4 dni ago