Categories: miastopodróże

Wilno jest jak punkt G: nie masz pojęcia gdzie to jest, ale jak już go znajdziesz…

Jak się okazuje, wielu mieszkańców Anglii, czy Niemiec (a niestety pewnie też i Polski), nie ma pojęcia, gdzie na mapie Europy znajduje się Wilno. W tym celu powstała kontrowersyjna kampania.

Go Vilnius, czyli oficjalna organizacja turystyczna Litwy stworzyła multimedialną kampanię, która ma na celu wypromowanie stolicy kraju – Wilna. Chociaż początkowo w planach organizacji było skierowanie kampanii jedynie na rynek Niemiec i Anglii, kampania wyciekła do sieci kilka dni przed oficjalną premierą, skupiając uwagę ponad 1000 mediów z całego świata, wliczając w to USA, Chiny, Indie, czy Nową Zelandię.

Pomysłodawcy kampanii chcą, żeby po jej zakończeniu wzrosła świadomość społeczeństwa gdzie jest właściwie Wilno i faktu, że jest to wspaniała opcja na wakacyjną podróż dla tych, którzy szukają alternatywnych miejsc turystycznych. W kampanii Wilno zostało przedstawione jako mityczny PUNKT G. Nikt nie wie, gdzie to jest, ale kiedy go znajdziesz, to jesteś w niebie.

Na kampanię Wilno: Punkt G Europy, składają się nie tylko billboardy, ale także portal vilniusgspot.com, gdzie można wygenerować spersonalizowaną mapę miasta, czy rozwiązać jeden z quizów. Interaktywna mapa atrakcji zawiera nie tylko tradycyjne zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ale także te związane z nowoczesną europejską stroną Wilna, jak zwiedzanie browarów rzemieślniczych, targi uliczne i koncerty.

Humorystyczna koncepcja została wymyślona przez litewskich studentów. Niewiele osób wie, gdzie naprawdę jest Wilno, ale kiedy tutaj już dotrą, zakochują się w tym mieście. Stąd właśnie pomysł na porównanie Wilna do punktu G – mówi jeden ze studentów.

 

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Maya Hawke i jej marzycielski świat na albumie „MOSS”

Pierwszego dnia jesieni 2022 roku Maya Hawke podarowała swoim słuchaczom idealny soundtrack do podziwiania złotych…

16 godzin ago

Stylowe mścicielki w „Zróbmy zemstę” [recenzja]

16 września 2022 roku odbyła się premiera produkcji oryginalnej Netflix zatytułowanej „Zróbmy zemstę” – prawdziwej…

2 dni ago

Na czym polegają studia interaktywne?

Studenci wybierający naszą uczelnię i dostępne na WSB-NLU kierunki, mają możliwość studiowania w trybie niestacjonarnym,…

2 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

3 dni ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

4 dni ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

4 dni ago