Wiemy, jak będzie wyglądała nowa Tęcza na Placu Zbawiciela!

Instalacja artystyczna przedstawiająca tęczę na placu zbawiciela w Warszawie

Słynna tęcza, która jeszcze kilka lat temu gościła na Placu Zbawiciela, powróci na swoje miejsce w nowej odsłonie! Jakiej?

Tęcza wraca na Plac Zbawiciela. Tym razem niezniszczalna. Tak jak miłość – to hasło przyświeca organizatorom tego pomysłu, czyli Stowarzyszeniu Miłość Nie Wyklucza, Paradzie Równości i marce Ben&Jerry’s.

W nowej odsłonie tęcza znów stanie się uniwersalnym symbolem Warszawy – pięknej, różnorodnej i pełnej miłości. I tak samo, jak na prawdziwym niebie – będzie zjawiskowa! Odbudowana tęcza pojawi się jako wodny hologram, tej samej wysokości, co dawna kwiatowa instalacja.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nowa, wodno-świetlna tęcza ma być także wezwaniem do poparcia ruchu na rzecz równości małżeństw. Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Fundacja Wolontariat Równości i Ben&Jerry’s, używając niezniszczalnej tęczy jako symbolu pokoju, miłości i równości dla wszystkich walczą o równe prawa dla społeczności LGBT w Polsce – mówi Ola Muzińska, prezes Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Dodamy, że tęcza na Placu Zbawiciela nie pojawi się póki co na stałe, jedynie w ramach Parady Równości. Organizatorzy tłumaczą to faktem, że o tym, czy tęcza zostanie na stałe powinni zdecydować mieszkańcy miasta. Chcielibyście, żeby tęcza została z nami na dłużej? Poniżej projekt tego, jak już wkrótce będzie prezentowała się nowa tęcza na Placu Zbawiciela.

https://www.instagram.com/p/Bjt8PrJh5AJ/?taken-by=hiro_magazine

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News