Categories: modawydarzenia

Wielki powrót "Złotej Nitki"!

Po rocznej przerwie Międzynarodowy Konkurs  dla Projektantów Ubioru „Złota Nitka” powraca do kalendarza łódzkich wydarzeń. Teraz znów, dzięki udziałowi w konkursie, młodzi projektanci będą mieli szansę zaprezentować swoje kolekcje podczas profesjonalnego pokazu mody i wygrać nagrodę pieniężną.

Dzięki „Złotej Nitce” twórcy mogą ubiegać się o staże, cenne kontakty i nagrody mogące znacznie ułatwić im zawodowy start w tej branży. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 zł oraz pomoc w promocji jego kolekcji.

Termin składania zgłoszeń kolekcji upływa 14 lipca. Zgłaszać się można wypełniając formularz dostępny na stronie www.zlotanitka.eu. 16 lipca odbędzie się posiedzenie jury, podczas którego wybrane zostaną kolekcje do finałowego pokazu. W skład jury wchodzą najwięksi polscy projektanci oraz dziennikarze branżowi, między innymi: duet Paprocki & Brzozowski, Agata Wojtkiewicz, duet Hector & Karger, Maria Wiatrowska, Ewa Kosz i Michał Zaczyński.

Konkurs od ponad dwudziestu lat cieszy się ogromnym uznaniem. Jego misją jest wyłanianie największych talentów spośród młodych projektantów oraz promocja ich kolekcji. Swoje pierwsze kroki stawiali w nim tacy twórcy jak Maciej Zień, Agata Wojtkiewicz, Monika Onoszko, Łukasz Jemioł, Maria Wiatrowska, Dawid Tomaszewski czy Paprocki & Brzozowski. Wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie jak widać otwiera drzwi do świata wielkiej mody i kariery.

Młodzi adepci sztuki projektowania ubioru dzięki udziałowi w finale „Złotej Nitki” mają okazję często po raz pierwszy uczestniczyć w profesjonalnym pokazie mody. Mogą zaprezentować się od najlepszej strony i pokazać swoją talent przedstawicielom branży modowej, mediom i szerokiej publiczności. Mają też szansę by ubiegać się o staże, cenne kontakty i nagrody mogące znacznie ułatwić im zawodowy start w tej trudnej, ale i fascynującej branży.

 

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Stranger Things – najlepiej ubrani członkowie obsady

Stranger Things to popularny serial amerykański stworzony dla Netflixa. Jego fabuła zaczyna się od zaginięcia…

2 dni ago

BAPE x Minions – Minionki: wejście w streetwear

BAPE po raz kolejny uderza w świat kina. Z myślą o swoich najmłodszych odbiorcach, firma…

3 dni ago

Wielki powrót Travisa Scotta – Cactus Jack & Dior

Travis Scott wydaje się jedną z najważniejszych postaci ze świata show biznesu. Zwłaszcza jeśli mowa…

4 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Herbert George Wells

Wszyscy znają „Wehikuł czasu” i „Wojnę światów”, niewiele więc pożytku przyjdzie ze wspominania ich po…

5 dni ago

Levi’s® x Naomi Osaka w najnowszej kolaboracji

Kiedy dochodzi  do starcia mody i sportu, nie ma miejsca na przegranych. A z pewnością…

6 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Witold Gombrowicz

Warto przeszczepić co nieco z edukacyjnych obowiązków na wakacyjne przyjemności. Na przykład ponowną lekturę Gombrowicza.…

7 dni ago