Wielki powrót "Złotej Nitki"!

2011.05.06 Lodz Hala Expo FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2011 Fall/Winter Zlota Nitka Fot. Lukasz Szelag/Moda Forte

Po rocznej przerwie Międzynarodowy Konkurs  dla Projektantów Ubioru “Złota Nitka” powraca do kalendarza łódzkich wydarzeń. Teraz znów, dzięki udziałowi w konkursie, młodzi projektanci będą mieli szansę zaprezentować swoje kolekcje podczas profesjonalnego pokazu mody i wygrać nagrodę pieniężną.

Dzięki “Złotej Nitce” twórcy mogą ubiegać się o staże, cenne kontakty i nagrody mogące znacznie ułatwić im zawodowy start w tej branży. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 zł oraz pomoc w promocji jego kolekcji.

Termin składania zgłoszeń kolekcji upływa 14 lipca. Zgłaszać się można wypełniając formularz dostępny na stronie www.zlotanitka.eu. 16 lipca odbędzie się posiedzenie jury, podczas którego wybrane zostaną kolekcje do finałowego pokazu. W skład jury wchodzą najwięksi polscy projektanci oraz dziennikarze branżowi, między innymi: duet Paprocki & Brzozowski, Agata Wojtkiewicz, duet Hector & Karger, Maria Wiatrowska, Ewa Kosz i Michał Zaczyński.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


nitka

Konkurs od ponad dwudziestu lat cieszy się ogromnym uznaniem. Jego misją jest wyłanianie największych talentów spośród młodych projektantów oraz promocja ich kolekcji. Swoje pierwsze kroki stawiali w nim tacy twórcy jak Maciej Zień, Agata Wojtkiewicz, Monika Onoszko, Łukasz Jemioł, Maria Wiatrowska, Dawid Tomaszewski czy Paprocki & Brzozowski. Wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie jak widać otwiera drzwi do świata wielkiej mody i kariery.

Młodzi adepci sztuki projektowania ubioru dzięki udziałowi w finale “Złotej Nitki” mają okazję często po raz pierwszy uczestniczyć w profesjonalnym pokazie mody. Mogą zaprezentować się od najlepszej strony i pokazać swoją talent przedstawicielom branży modowej, mediom i szerokiej publiczności. Mają też szansę by ubiegać się o staże, cenne kontakty i nagrody mogące znacznie ułatwić im zawodowy start w tej trudnej, ale i fascynującej branży.

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News