Wielki Błękit

To oparta na biografii Jacquesa Mayola, poruszająca opowieść o przyjaźni i rywalizacji dwóch nurków. “Wielki błękit” miał swoją uroczystą premierę na festiwalu w Cannes, zdobył dwie nagrody César, czyli “francuskie Oskary”, oraz nagrodę dla najlepszego francuskiego filmu sezonu – laur National Academy of Cinema. 

Jacques i Enzo przyjaźnią się od dzieciństwa. W latach 60. obaj mieszkali na rajskiej greckiej wyspie, gdzie walczyli ze sobą o to, który z nich wydobędzie zatopioną na morskim dnie monetę. Dwie dekady później ich rywalizacja przybiera poważniejszą formę: obaj są mistrzami swobodnego nurkowania, mogą zejść na głębokość ponad 100 metrów pod wodę na wstrzymanym oddechu. Mimo ostrzeżeń doktora Laurence’a, Jacques i Enzo schodzą coraz głębiej pod wodę, ryzykując tym samym życie. Tytułowy “Wielki błękit” ma większą siłę niż rozsądek czy miłość – Jacques nie daje się odwieść od niebezpiecznych wypraw zakochanej w nim Johanie. Film Luca Bessona to nie tylko trzymająca w napięciu opowieść o starciu dwóch nurków, ale też przepiękna podróż w głąb europejskich mórz – mistrzowskie zdjęcia podwodne Carlo Variniego do dziś robią niesamowite wrażenie. 

Film w rodzinnej Francji obejrzało przeszło 9 milionów widzów, a ponad 11.5 miliona na całym świecie!

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Już wkrótce do kin trafi rozszerzona wersja filmu. Sprawdź na naszym facebooku, co musisz zrobić, żeby dostać od nas zaproszenie na przedpremierowy pokaz filmu. Widzimy 4 sierpnia o godzinie 18:30 w kinie Praha.

 

wielki błękit 2

 

Tekst | Na podstawie materiałów prasowych

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News