Karley Sciortino – szczerze o seksualności na Slutever.com

Karley Sciortino

Czy Vogue i poradniki typu związki & seks to dwa przeciwległe, wykluczające się bieguny dziennikarskiego świata? Gdyby nie Karley Sciortino i jej rubryka prowadzona na łamach Vogue.com, nigdy nie uwierzyłybyśmy, że najszykowniejszy magazyn modowy można jakkolwiek zmiksować z pełnymi perwersyjnych porównań opisami erotycznych doznań. (Ten artykuł opublikowaliśmy w roku 2014)

Jej się udało – genialny, autorski cykl Breathless to przezabawny, szczery i pełen autobiograficznych wątków zbiór felietonów o byciu w związku, przygodnym seksie i randkach w świecie, którym rządzą social media. Jak nie zapaść na instagramową depresję? Czy wierność ma jakikolwiek sens? 28-letnia sekspertka mieszkająca na nowojorskim Brooklynie wie więcej niż sądzicie i chętnie dzieli się doświadczeniem – doprawdy, żal byłoby nie skorzystać.

Wszystko zaczęło się od założenia bloga Slutever.com

Wszystko zaczęło się od założenia bloga Slutever.com trafiło do sieci w maju 2007 roku, a pierwszy post przyjął postać szczerego wyznania grzechów i silnego postanowienia poprawy – miało nie być więcej narkotyków i niekontrolowanej rozwiązłości. Oczywiście żadnych nieplanowanych ciąż, bo przecież dzieci nie da się wychowywać na squocie pełnym przypadkowych ludzi, których jedynym celem jest zorganizowanej wieczornej imprezy w piwnicy.


Karley Sciortino

Karley Sciortino

Karley Sciortino

Karley Sciortino

Karley Sciortino

Początkowo Karley nie porażała zapałem do pisania – nowe notki publikowała raz, w wyjątkowych sytuacjach dwa razy w miesiącu, ale kiedy wpisy trafiały już do sieci, urzekały bezpośredniością. Żadnych niedomówień czy nadmiernie finezyjnych metafor – dużo seksu pod każdą postacią, a wszystko zrelacjonowane w najdrobniejszych szczegółach i okraszone solidną porcją technicznych porad.

Pochodzenie Karley i jej życie w Londynie

Co ciekawe, niegrzeczna panna Sciortino pochodzi z niezwykle religijnej rodziny. Jej mama, bogobojna wielbicielka God Channel, katolickiego kanału tv, który rozbrzmiewał w domu od samego rana, raczej nie podejmowała z córką ryzykownych tematów. Karley opuściła rodzinny dom w niewielkim miasteczku pod Nowym Jorkiem mając 19 lat – chciała spróbować życia w Londynie. Po sześciu miesiącach studiów aktorskich rzuciła szkołę, by żyć jak hippiska i właśnie wtedy, z natłoku erotyczno-narkotycznych wrażeń, zaczęła pisać.

Zobacz też: Slut-shaming w serialu Zofii Krawiec „Łatwo płonę”

Slut-shaming w serialu Zofii Krawiec „Łatwo płonę”

Przełomowy sukces i powrót do Stanów

Nagle, w wieku 24 lat, stała się kultową autorką, a jej stronę zaczęło odwiedzać 90 tys. użytkowników miesięcznie. Mimo, że na londyńskim squocie żyło jej się znakomicie, w 2010 była zmuszona wrócić do Stanów ze względu na zbliżający się termin upływu ważności wizy. Trafiła tam, gdzie wówczas było najtaniej, czyli na Williamsburg i zaczęła pracę jako dominatrix.

Propozycja z Vogue.com i rozpoznawalność

Wtedy przyszło zlecenie z Playboy’a – miała pojawić się jako kwietniowa dziewczyna w erotycznym kalendarzu, który pismo wydawało w ramach kampanii reklamowej Diesel. Zdjęcia zrobił sam Terry Richardson, a ona, zachęcona sukcesem, przez chwilę rozważała nawet karierę w filmach porno (bo świetnie wygląda bez ubrania, kocha seks i jest raczej bezwstydna), ale ostatecznie postawiła na pisanie. Najważniejsza propozycja przyszła wreszcie z Vogue.com, które zaproponowało jej comiesięczny cykl artykułów o współczesnych relacjach. Kto miałby znać się na temacie lepiej niż ona – eksperymentatorka z dziesiątkami związków na koncie – w tym także romansów z kobietami.

Modowa branża i film The Slutever Guide to Life

O tym, że modowa branża powoli się w niej zakochuje, świadczy film zrealizowany przez The Coveteur – The Slutever Guide to Life, czyli 5 wskazówek, które są niezawodne gdy chodzi o szybki flirt. Dlaczego desperacja nie jest sexy? Co powinnaś zrobić każdego poranka? I wreszcie, jak uwieść faceta w pół minuty?

Obejrzyjcie koniecznie:

Tekst | Agata Stefanowicz & Weronika Woronowska

Zdjęcia | Instagram @karleyslutever

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News