White Mountaineering x Adidas

Chińska kobieta i biały mężczyzna w sportowych ubraniach na wybiegu

Adidas nie ma sobie równych, jeśli chodzi o udane kolaboracje z wielkimi nazwiskami, takimi jak Kanye West, Rita Ora czy Raf Simons. Tym razem przyszedł czas na stworzenie kolekcji z Yosuke Aizawa – dyrektorem kreatywnym White Mountaineering. Japońska marka zaprezentowała efekty współpracy w Pawilonie Vendôme w Paryżu. 

W tym sezonie miejski styl zostaje przeniesiony z ulic na plażę. Inspiracja wyspą, oceanem oraz motywami tropikalnymi przejawia się podczas zestawienia wspólnej kolekcji  z autorską kolekcją Yosuke, w której dominują botaniczne printy w ostrych zestawieniach kolorystycznych.

Dwóch mężczyzn w ciemnozielonych ubraniach w białe paski

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Klasyczne trzy paski pojawiają się na bluzach, t-shirtach, czapkach, topach z kapturem w połączeniu z symetrycznymi wzorami. Sportowo-miejska myśl przewodnia  Adidasa zostaje zachowana, jednak Aizawa  dorzuca do niej odrobinę zabawy, mieszając trzy białe paski z owocami, roślinami czy kwiatami.

Kobieta w bluzce w czerwonej bluzce w biało-czerwone paski

Istotnym elementem kolekcji są sneakersy, w których Adidas Originals się specjalizuje, patrząc na powszechną modę uliczną. Dlatego sam Yosuke Aizawa stwierdził, że ma ogromną satysfakcję z tej współpracy.

Dwóch mężczyzn w ciemnych ubraniach w białe, czarne i czerwone paski

Tekst | Kinga Wiśniewska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News