Wes Anderson stworzył własną kawiarnię

Kolak z krzesłami i automatami do gry

Znany reżyser stworzył coś nowego w swojej karierze. Jednak w tym wypadku nie jest to kolejna produkcja  filmowa, lecz bar w stylu vintage. „Luce”, zaprojektowany dla Fondazione Prada, położony jest w industrialnej części Mediolanu. Łączy w sobie estetykę włoskiego miasta oraz tę zaczerpniętą z filmów Wesa Andersona.

Amerykański reżyser, który ma na swoim koncie niejedną nagrodę filmową czy nominację, postanowił stworzyć namacalne miejsce, otwarte dla zwykłych ludzi. Goście mogą nacieszyć się wyjątkowym wystrojem oraz jednocześnie zrelaksować się, zdegustować różne rodzaje drinków czy ciast ustawionych na paterach. Po napełnieniu brzuchów można oddać się grze w pinballa na staromodnych maszynach.

luce-3-640x640

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


„Luce” zyskała szczególny klimat poprzez zespolenie typowo włoskiej architektury oraz elementów i energii bijącej z filmów Wesa Andersona. Zainspirował się on też dwoma filmami okresu neorealizmu, autorstwa Vittorio De Sica i Luchino Viscontiego. Mediolańska kawiarnia z lat 50.-60., wzbogacona o pastelowe kolory oraz stylizacje z produkcji cenionego reżysera, kusi mieszkańców i turystów.

Bar w stylu vintage wydaje się idealną scenerią filmu. Jak twierdzi autor „The Grand Budapest Hotel” czy „The Royal Tenenbaums”, miejsce to jest idealne, by usiąść przy wybranym stoliku i napisać scenariusz. Starał się stworzyć atmosferę, w której sam chętnie spędzałby popołudnia.

luce-1-640x360

luce-2-640x426

luce-4-640x512 (1)

luce-5-640x360

luce-7

luce-8

Będąc w Mediolanie, nie można obojętnie przejść obok „Luce”. Dzięki niej przeniesiemy się na kilka chwil do innej epoki, która z pewnością nas porwie.

tekst | Aleksandra Berezowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News