Weiss w nowym utworze podsuwa słuchaczom życiowy manifest. Posłuchajcie „Ihale Exhale”

Zdjęcie mężczyzny w koszuli z wierzęcy print na białym tle

Weiss, czyli Szymon Weiss to perkusista, producent muzyki elektronicznej i filmowej, barwna postać rodzimej sceny muzycznej. Pierwszy polski artysta w berlińskiej wytwórni Stil vor Talent.

Drugi singiel Weissa miał premierę 15 marca i znalazł się na albumie Schneeweiss 10 (SVT 244), będącym kompilacją utworów różnych artystów, wybranych przez założyciela wytwórni Stil vor Talent — Oliviera Koletzkiego. Kawałek miał premierę w radiowej Trójce.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W utworze Inhale Exhale, który jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych, Weiss cytuje Henrego Rollinsa i przekazuje swoim odbiorcom życiowy manifest, istotny w czasach globalnego populizmu.

Inhale Exhale to kawałek, w którym warstwy wokalne przeplatają się z szorstkim, pompującym i energetycznym riffem, który stanowi idealne odzwierciedlenie nietuzinkowego programowania klasycznego acidowego syntezatora TB303. Nie pozostaje nam nic innego, jak napisać, żebyście klikali play i przekonali się o tym na własnych uszach!

Zdjęcie wyróżniające: Maciej Szupica

Czytaj także:
WEISS: W tym kraju robi się coraz gorzej. Muzykę. [WYWIAD]
Szymon Weiss połączył fenomen techno z klasycznym brzmieniem symfonicznym
Szymon Weiss – Bánka 2 [Stil vor Talent]

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News