Warszawska Praga znalazła się wśród 10 najfajniejszych europejskich dzielnic

Neony w Muzeum Neonu

Jak to mówią: cudze chwalicie, swego nie znacie. Albo znacie, ale nie doceniacie. Nasze rodzime dobro, jakim jest warszawska Praga, docenił brytyjski dziennik Independent.

Independent stworzyło listę najfajniejszych europejskich dzielnic, które jak sami piszą – należy dodać na swoją wakacyjną listę miejsc do odwiedzenia.

Polska, a dokładniej warszawska Praga, pojawiła się w zestawieniu jako druga. W trakcie II wojny światowej, większość centrum Warszawy zostało doszczętnie zniszczone. Dzielnica Praga, znajdująca się po drugiej stronie Wisły ucierpiała najmniej w wyniku wojennych batalii – czytamy w opisie na Independent.

https://www.instagram.com/p/BhTwezih8kh/?taken-by=neonmuzeum

Przechadzając się po ulicach tej dzielnicy, znajdziesz zielone podwórza ukryte za blokami z wielkiej płyty i malownicze alejki parkowe. Od niedawna można tu znaleźć coraz więcej ciekawych, przytulnych kawiarni umiejscowionych na opuszczonych dziedzińcach. To, co koniecznie trzeba zobaczyć to Muzeum Neonów. Znajdziecie je w Soho Factory – dawnym magazynowym budynku, przekształconym w kompleks galerii i restauracji – dodaje dziennik.

Zapytacie: jakie inne dzielnice znalazły się w zestawieniu? Między innymi dzielnica Antwerpii, Wiednia, Glasgow, Aarhus, czy Amsterdamu. Pełną listę znajdziecie tutaj.

https://www.instagram.com/p/tdA4tNQ-4G/?taken-by=neonmuzeum

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News