Warszawo, szykuj się na koncert Astronautalis

Mężczyzna w chustce na głowie stojący na tle złotych drzwi

Koncert rapera, Charlesa Andrew Bothwella aka Astronautalis zbliża się wielkimi krokami do stolicy. Sprawdźcie gdzie i kiedy, a także co sam Bothwell mówi o swojej nowej płycie Cut The Body Loose i dlaczego od urodzenia był skazany na ścieżkę tułacza?

Ci, którzy znają Astronautalis nie od dziś, wiedzą, że Charles, można powiedzieć — nie został wepchnięty na ścieżkę tułacza, tylko się na niej urodził. Skąd takie stwierdzenie? Urodził się jako dziecko teksańskiego wędrowca (ze złamanym nosem) oraz przepięknej dziewczyny z Kentucky, która uciekła z domu w wieku 17 lat i marzyła, aby zostać fotografem.

W życiorysie artysty pojawia się również wujek poeta, który wiódł żywot hazardzisty autostopowicza, a także dziadkowie będący szpiegami, marynarzami oraz pilotami testowymi. Można się w tym momencie zastanowić nad tym, gdzie kończą się w muzyce Astronautalisa zmyślone opowieści, a gdzie zaczyna się prawdziwe życie Andy’ego Bothwell’a?

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Obecnie muzyk osiadł w Minneapolis, jednak ostatnie kilkanaście lat swojego życia spędził na trasie, grający koncerty, zdobywając blizny, robiąc sobie i innym tatuaże, pozyskując wciąż nowych fanów – żyjąc w sposób, który doskonale odpowiadał jego przesiąkniętemu whiskey rodowodowi.

A co sam Astronautalis mówi o swojej najnowszej płycie Cut The Body Loose?

Świat jest totalnie powalony w wielu aspektach, ale nie możemy pozwolić, aby ot tak nas zgniótł – to jest właśnie rdzeniem tej płyty. Chodzi o to, że można wykorzystać zaistniałe sytuacje i małymi krokami dokonywać zmian. Nie mówię tutaj o niczym w stylu recyklingu – chodzi mi o bycie szczęśliwym i szczęściu poza ramami całego otaczającego nas smutku. Trzeba wytrenować swoje demony, znaleźć dla nich jakieś ujście, tak jak przykładowo robię to ja, przez moje opowieści i doświadczenia.

A już w najbliższą sobotę o godzinie 22:00, 18 lutego 2017, Astronautalis wystąpi w warszawskiej Café Kulturalna. Szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News