Warszawiacy chcą uczcić pamięć o Czarnym Romanie: powstanie mural?

Wizualizacja przedstawiająca mural z Czarnym Romanem

Już jutro minie tydzień, od kiedy zostaliśmy poinformowani o śmierci legendarnej postaci krążącej po ulicach stolicy. Teraz, warszawiacy postanowili upamiętnić tę nietuzinkową postać. Gdzie pojawi się mural?

Kilka dni temu Portal Warszawski poinformował swoich czytelników, jak najprawdopodobniej będzie wyglądał mural z Czarnym Romanem. Nad sprawami organizacyjnymi związanymi z pojawieniem się malunku czuwa konserwator miejski Michał Krasucki i radny Michał Sas.

Czytaj także: Nie żyje Czarny Roman, niekwestionowana chodząca legenda Warszawy

Gdzie powinien pojawić się mural? Zdania są jeszcze podzielone, a jedno jest pewne: mural ma być symboliczny tak samo, jak symboliczny był Czarny Roman. Portal Warszawski, będący patronem wydarzenia poszukuje aktualnie miejsca: może będzie to widoczna brama, albo fragment ściany? Na pewno mural pojawi się na jednej z ulic, gdzie mogliśmy niejednokrotnie widywać Romana.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Wykonaniem murala ma się zająć Paweł Czarnecki, artysta znany z akcji Do rany przyłóż. Jeśli koszt murala przekroczy możliwości finansowe organizatorów, zostanie zorganizowana zbiórka crowfundingowa. A według Was, gdzie powinien pojawić się mural z Czarnym Romanem?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News