Warszawex, czyli alternatywne zwiedzanie stolicy okiem lokalsów

Ręka przeglądająca przewdonik warszawex

Niegdysiejszy Paryż Północy, nowy Berlin – określeń na Warszawę jest naprawdę sporo. Po co jednak przypisywać naszej stolicy porównania do zagranicznych aglomeracji? Z tego właśnie założenia wyszli pomysłodawcy alternatywnego przewodnika Warszawex.

Warszawa to po prostu Warszawa – ze wszystkimi swoimi przywarami, dziwactwami i – przede wszystkim – niezliczonymi urokami… 🙂 – mówią pomysłodawcy.


Warszawex to alternatywny, anglojęzyczny przewodnik po Warszawie, przygotowany przez lokalsów dla wszystkich tych, którzy chcą poznać miasto takim, jakie znają i kochają jego mieszkańcy. Nad jego projektem pracował zespół przyjaciół specjalizujących się w różnych dziedzinach – fotografii, designie, publicystyce.

Kilka ujęć na przewodnik warszawex na różnych tłach

Motywem przewodnim tej edycji Warszawexu jest Night&Day. Czyli właściwie co? Szczęśliwi posiadacze przewodnika zostaną zabrani w podróż do kresu warszawskiej nocy. A po długiej nocy, nowy dzień może być świetną okazją do dalszego odkrywania miasta. Spokojnie – niekoniecznie szlakiem głównych atrakcji turystycznych – te znajdziecie z pewnością bez pomocy Warszawexu!

Kilka ujęć przeglądania przewodnika warszawek

Przed Wami 50 stron, które udowodnią Wam, że Warszawa to miasto atrakcyjne dla wszystkich młodych i kreatywnych ludzi! Gdzie możecie go nabyć? Bezpośrednio na stronie Warszawex, a także w wybranych punktach stacjonarnych.

Pamiętajcie też, żeby oznaczać swoje warszawskie podróże z przewodnikiem, hasztagiem #warszawex na Instagramie!

Wytatuowana ręka trzymająca przewodnik warszawex

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News