WARSZAWA CZYTA

WARSZAWA CZYTA to szereg organizowanych oddolnie akcji, których celem jest dyskusja, interpretacja i twórcze rozwinięcie wątków jednej książki. Całe miasto na kilka dni zmienia się w dyskusyjny klub czytelniczy. W tym roku punktem wyjścia do działania są „Niewidzialne miasta” Italo Calvino. Książka będzie tematem debat, inspiracją do warsztatów ilustratorskich, wycieczki rowerowej, czytania performatywnego, warsztatów dla dzieci, a przede wszystkim do dyskusji.

Dlaczego „Niewidzialne miasta”? W krótkich, jednostronicowych opowieściach Marco Polo dzieli się z Kubłaj-Chanem refleksjami na temat tego, czym jest miasto, co i kto kształtuje jego przestrzeń, jak ta przestrzeń wpływa na nasze doświadczenia. Książka Calvino stanowi świetny punkt wyjścia do dyskusji o sprawach ważnych dla Warszawy i do wspólnego działania. Pokazuje, czym może być to miasto – albo czym bardzo nie chcemy, żeby było. 

 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


wawawa

 

 

Liczne tematy poruszane w „Niewidzialnych miastach”, mają odzwierciedlenie w mnogości wydarzeń, które w dniach 14-18 maja odbędą się w ramach WARSZAWA CZYTA w różnych punktach miasta. W programie m.in.: 

Warszawa między utopią a dystonią – dyskusja z udziałem ekspertów, m.in. Sylwii Chutnik, Grzegorza Piątka i Bogny Kietlińskiej (środa, 14 maja, godz. 19:00, bar Studio)

Miastoopowieści – slam (piątek, 16 maja, godz. 20.00, MiTo art.café.books)

Maraton ilustracji (sobota, 17 maja, Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, księgarnia Moda na czytanie)

koncert/słuchowisko – SzaZa i Joanna Halszka Sokołowska na podstawie „Niewidzialnych miast” Italo Calvino

 

Dokładnego programu imprezy szukajcie pod adresem: www.warszawaczyta.org/program

 

 

 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News