Warsaw City, rok 2050 i dziewczyna, która została terrorystką

Zbliżenie na twarz dziewczyny

2050, Warsaw City. Nowy europejski porządek. W tle kolejny kryzys na szczytach władzy Autonomii Polskiej. Kashia Berge i jej dwóch towarzyszy otrzymują rozkaz przeprowadzenia spektakularnej akcji terrorystycznej…

Tak zaczyna się pełna sensacji i miłości, również tej niekonwencjonalnej, kronika życia dziewczyny, której przyszło żyć w dynamicznych czasach. Matkę Kashi, pochodzącą z Polski neonazistkę splot wydarzeń rzucił w multikulturowe, ale już mocno zantagonizowane społeczeństwo Berlina. Jej ojciec Svein to zakochany nieuleczalnie w kobietach i alkoholu Norweg. Taki związek nie mógł się udać. Kashia od początku wychowuje się obok rodziców, których pochłaniają ich własne marzenia i problemy. Tymczasem zmieniający się energicznie świat wystawia dojrzewającą dziewczynę na bolesne próby. Kashia jest Polką, Norweżką, Niemką, a przede wszystkim Europejką. To definiuje jej życie w wyjątkowo intensywny sposób.

Książka Przerwany sen Kashi wyróżnia się narracją. Nie unika przy tym odważnej diagnozy przyszłości, zapewniając fabułę, w której dużo się dzieje: miłość w różnych odsłonach, polityka i jej skutki, nowe spojrzenie na konflikty rasowe, odważna próba kreacji przyszłości. Ta powieść nie jest jednak kryminałem. Nie jest też romansem ani erotykiem. Nie udaje reportażu, biografii, a tym bardziej science fiction. Nie można nazwać jej tylko dystopią czy utopią. Równocześnie jednak śmiało czerpie z powyższych gatunków, definiując na nowo, dzięki czemu w odkrywczy sposób przedstawia czekającą nas przyszłość. Być może niektórzy nazwą Kornagę polskim Houellebecq’em, jednak ze względu na mocno polski kontekst powieści jest to tylko jedna z odsłon wizji jej świata.

Książka została wydana przez Świat Książki, a poniżej znajdziecie zwiastun powieści. Książka jest dostępna zarówno w formie e-booka, jak i tradycyjnej.

Okładka książki przerwany sen Kashi

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News