„WAR / SAW” WYSTAWA FOTOGRAFII PAWŁA TKACZYKA

Wystawa pod tytułem WAR/SAW to wyselekcjonowany zbiór 40 fotografii będących swoistą dokumentacją życia współczesnej Warszawy.

Q6X

Paweł Tkaczyk fotografuje najczęściej nocą, aparatem analogowym. Jego zdjęcia są niczym trofea, żeby je wykonać artysta nie raz staje oko w oko z niebezpieczeństwem, prowokuje i ryzykuje. Tkaczyk pokazuje np. pobitych ludzi wracających z imprezy, bezdomnych śpiących na ławkach, czy tajemniczą zawartość garażu, obok którego akurat przechodził.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Na jego fotografiach zobaczymy również „obiekty”, pozornie nieciekawe, jak przeładowany śmietnik,  groteskowy tort na stole, czy powieszony, niczym lampa na suficie, miś. Jak sam mówi, jest znudzony i przesycony pozornym pięknem z Photoshopa, które dominuje.

Q8X

Tematyka „WAR/SAW” odzwierciedla nienasyconą osobowość artysty pozbawioną zahamowań, ale także drzemiącą w niej melancholię i ogromną wrażliwość na otoczenie, w którym żyje.

Bezkompromisowe podejście, ryzyko uchwycone w obiektywie Tkaczyka składają się na ekstremalny realizm, obok którego ciężko przejść obojętnie.

„Paweł Tkaczyk, to artysta bardzo wyrazisty, ekscentryczny o ukształtowanym stylu. Cieszymy się, że to właśnie w galerii w lesie (gwl*) odbędzie się jego druga wystawa fotografii – informuje Robby Cyron, właściciel galerii i organizator wystawy. I dodaje „ Obrazy Pawła znajdują się w zbiorach wielu rodzimych i zagranicznych kolekcjonerów sztuki. Dzięki tej wystawie, jego twórczość będą mogli zgłębić kolekcjonerzy fotografii”.

tn_25

Paweł Tkaczyk rocznik 79’ jest artystą multimedialnym. Maluje od 2008 roku. W swoim portfolio ma ponad 300 obrazów w różnych technikach: malarstwo figuratywne, abstrakcyjne. Wykonał także kilka murali, w tym jeden z Wilhelmem Sasnalem w 2008 roku z okazji OFF Festivalu w Mysłowicach. Inna działalność artystyczna, w której się realizuje to fotografia i muzyka (Warsaw Improvisers Orchestra, Who Cares, Duoton). Tkaczyk ma na swoim koncie ponad dwadzieścia wystaw, wśród nich:

2013 Wystawa indywidualna – Malarstwo, Wawa Design Festiwal, SOHO FACTORY / Warszawa

2012 Wystawa indywidualna – Malarstwo (Atomowa wolność), SKWER, Warszawa

2012 Wystawa indywidualna – Malarstwo, Warsaw Gallery Weekend / Design Expo – SOHO FACTORY/ Warszawa

2011 Wystawa zbiorowa – Malarstwo, Targi Bez Tytułu, Rempex / Hotel Harenda, Warszawa

2011 Wystawa zbiorowa – Malarstwo, ART INN, Warszawa

2010 Wystawa zbiorowa – Malarstwo, Salon Twórczości Swobodnej Galeria DADA, Warszawa

2010 Wystawa indywidualna – Malarstwo, GALERIA SCHODY, Warszawa

2010 Wystawa indywidualna – Malarstwo, ArtTu Galeria Sztuk Pięknych, Warszawa

2009 Wystawa zbiorowa – Malarstwo, DIFFUSION OFF ZONE (Fashion Week Poland), Łódź

2009 Wystawa zbiorowa – Malarstwo, Latająca Galeria Szu Szu (Kashanti Project), Warszawa

 

Szczegóły Wystawy:

Wernisaż: 16 maja, godz. 19.00

Miejsce: Galeria w Lesie / http://www.gwl.art.pl/

ul. Racjonalizacji 6/8
02-673 Warszawa

Wystawa potrwa do: 18 czerwca 2014 roku

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News