Wanna do łazienki – jak wybrać dobrze i stworzyć domową oazę czystości i relaksu?

wybór odpowiedniej wanny do łazienki

Wanna to nie tylko praktyczny element wyposażenia domu, pozwalający na utrzymanie higieny, ale również miejsce służące do relaksu i wypoczynku. Z tego względu wyposaża się ją także w dodatkowe urządzenia, jeszcze bardziej uprzyjemniające zażywanie kąpieli. Jak podejść do zakupu wanny i na co zwrócić uwagę, by zamienić zwykłą kąpiel w kompletny rytuał odnowy po ciężkim dniu?

Wanna z hydromasażem dla kochających komfort

Bez wątpienia osoby, które uwielbiają komfort i wylegiwanie się w ciepłej wodzie, zechcą skorzystać z wanny z hydromasażem. Jest to rozwiązanie idealne, jeśli zależy nam na relaksie w wannie. Dodatkowo hydromasaż pomaga w poprawie krążenia krwi w obszarze skóry, co przyczynia się do poprawy jej wyglądu.

Wanny z hydromasażem to rozwiązania idealne do praktycznie wszystkich łazienek i pokojów kąpielowych. Na szczególną uwagę zasługuje sobie jednak wanna wolnostojąca BT-Relax marki wannaczykabina.pl. Oprócz możliwości skierowania dysz w dowolnym kierunku, co umożliwia prowadzenie masażu wybranej partii ciała, wanna ta posiada także oświetlenie LED. Dzięki niemu każda kąpiel będzie jeszcze przyjemniejsza i bardziej relaksująca.

Wanna wolnostojąca

Wanny wolnostojące dedykowane są przestronnym pokojom kąpielowym. Idealnie sprawdza się w pomieszczeniach urządzonych na wzór domowego spa. Wśród nich znajduje się między innymi wymieniona wanna z hydromasażem, ale także inne modele, które pięknie sprawdzą się jako centralny, przyciągający spojrzenia punkt w łazience.

Wanny wolnostojące zazwyczaj mają wyprofilowane kształty, które dodają im uroku i tworzą z nich nie tylko funkcjonalny element wyposażenia, ale także ozdobę każdego pokoju kąpielowego.

Wanny asymetryczne

Wanny asymetryczne to ciekawe rozwiązanie, które może zostać zastosowane w asymetrycznych pomieszczeniach, na przykład o kształcie trapezu. Jednocześnie sprawdza się doskonale jako ciekawa ozdoba, która może dodatkowo odznaczać się zwiększoną funkcjonalnością.

Przykładem wanny asymetrycznej może być wanna o opływowych kształtach, pięknie wyprofilowana, co ułatwia wchodzenie oraz wychodzenie z niej. Dzięki temu może sprawdzić się między innymi w domach, w których mieszkają osoby starsze oraz dzieci.

Wanny przyścienne – klasyczne rozwiązanie

Klasyczne przyścienne wanny mają prostokątny, prosty kształt i sprawdzają się praktycznie w każdym rodzaju łazienki. Z tego względu są chętnie wybierane między innymi do pomieszczeń o niewielkim rozmiarze. Dzięki temu nie zajmują zbyt wiele miejsca, a gwarantują prawdziwy komfort.

Decydując się na wybór wanny warto jednak pamiętać o posturze każdego z domowników. Jeśli przynajmniej niektórzy z nich są postawna, a łazienka mała, to wybór małej wanny może okazać się błędny. Wysokiej, postawnej osobie nie zapewni ona bowiem odpowiedniego komfortu. W takim przypadku lepiej jest sięgnąć po większą kabinę prysznicową, niż zmuszać domowników do kuleje sią za każdym razem, gdy będą chcieli zadbać o swoją higienę.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News